1. HABERLER

  2. KÜLTÜR - SANAT

  3. Sağlık Bakanlığı'nda dönüşüm programı

Sağlık Bakanlığı'nda dönüşüm programı

Sağlık Bakanlığı'nın "sağlıkta dönüşüm" programı yönetim kadrosuna da uygulandı.

A+A-

 

Sağlık Bakanlığı'nın "sağlıkta dönüşüm" programı yönetim kadrosuna da uygulandı. Bakanlığın daha önce üçlü kararname ile atadığı 22 il sağlık müdüründen içinde Balıkesir İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz'ın da yer aldığı 18 il müdürü Bakanlık Müşaviri kadrosuna atandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın doğrudan yetkisini kullanarak bu müdürlerinden tekrar il sağlık müdürü olarak görevlendirme yapması bekleniyor.

 

HASTANELER GENEL SEKRETERE BAĞLI OLACAK

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın bir süredir üzerinde çalıştığı sağlıktaki değişim ve dönüşüm programı kendisini teşkilatın yönetim kadrosunda da hissettirdi. Bakanlığın Kamu Hastaneleri Birliği altında toplayacak olduğu devlet hastanelerinden yeni atanacak olan Genel Sekreter sorumlu olacak. Başhekim ve diğer sıralı unvan ve kadroların da kalkacağı yeni sistemde Genel Sekreterlik idari görevlilerle sözleşme yenileyecek veya yeni sözleşmeler yapacak. Hastaneler artık daha uzman, profesyonel yönetim sistemine geçiş yapacak. Sağlık Bakanlığı Teşkilat Kanunu ile ilgil çıkarılan kanunla 18 il müdürü ile birlikte Bakanlık bünyesindeki genel müdür, yardımcıları ve daire başkanlarının a görevleri düştü. Artık üçlü kararname yerine Bakan tarafından doğrudan görevlendirme yapılacak. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, il müdürlerinin müşavir kadrosuna alındığı aralarında Balıkesir'in de yer aldığı 18 ile yeniden sağlık müdürü görevlendirecek.

 

 

Bu arada, hafta başında Bakanlık Müşaviri olarak Ankara'ya alınan Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Yılmaz'ın Bakan Recep Akdağ tarafından Balıkesir'e yeniden il müdürü olarak atanması bekleniyor. Hasan Yılmaz'ın İl Sağlık Müdürü olarak görevlendirilmesi halinde önümüzdeki hafta başında Balıkesir'de göreve başlayabileceği öğrenildi.

 

r. Yeni atamalar ve görevlendirmelerle gerek teşkilatta gerekse hastanelerin yönetiminde yapılacak köklü değişikliklerin Ocak 2012'den itibaren uygulamaya geçmesi bekleniyor. Yeni yapıda il sağlık müdürlerinin hastanelerdeki sorumlulukları genel sekreterliğe devrolacak. Aile hekimliklerini de bünyesinde barındıracak olan Halk Sağlığı müdürlükleri de Hastane Genel Sekreterine bağlanıyor. Yeni görevi nedeniyle Ankara'da bulunan Hasan Yılmaz'ın yerine Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğüne geçici olarak Bilge Kaan Kaya vekalet ediyor.

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.