1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?
Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi ve buna oluşan kellik durumu özellikle erkekler için sorun olabilmektedir.

A+A-

Görünüşe etki eden saç kayıpları hem sağlıksız bir görünüm oluşturabilmekte hem de kişilerin yaşam konforunu, hatta öz güvenini etkileyecek boyutlara ulaşabilmektedir. Saç ekimi her ne kadar erkekler için gündeme gelse de kadınlar içinde uygulanan bir yöntemdir.

Kaybedilen saçların geri kazanılması ya da yerinin yeni saç ile doldurulması adına yapılacak işlemler farklılık gösterebilir. Kişiler ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda en uygun işlemi seçebilirler. Saç simülasyonu bilinen ekim işlemlerinden daha farklıdır. Epidermal mikropigmentasyon işlemi olan saç simülasyonu ile gerçek kıl kökleri ve saç yapısının taklit edilmesi söz konudur. Bu sayede kellik oluşturulan bölgede üzerinde özel cihazlar yardımı ile çalışılır.

Saç Simülasyonu Nedir?

Saç simülasyon uygulaması saç ekiminden farklı olarak gerçekleştirilir. İki uygulama birbirini tamamlar nitelikte birlikte uygulanabileceği gibi simülasyon uygulaması tek başına da tercih edilebilir. Saçın doğal yapısının ve kök durumunun benzer halinin kellik oluşan bölge üzerinde ki deriye cihazlar aracılığı ile aktarılması ile yapılan işlemidir.

Saç makyajı olarak ta tanımlanması mümkün işlem dâhilinde, deri yüzeyine mikro iğneler aracılığı ile pigment yani boya uygulaması yapılmasıdır. Pigment efektleri ile saçsız bölgenin saç varmış gibi görünmesi sağlanır. Saç simülasyonu cerrahi bir işlem değildir.

Saç Simülasyonu Kalıcılık Süresi Nedir?

Saç simülasyonu uygulamasında saç derisi ve saç görünümü için özel olan boya kullanılır. İşlem süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 1,5 saat ile 3 saat arasında sürebilmektedir. İşlemin kalıcılık süresi ortalama 3 yıl olarak belirtilir. Bu süre yine kişisel farklılıklar gözetilerek, artı eksi yönde değişiklik gösterebilir.

5 yıla kadar uzanan kalıcılık süresi ve uygulayıcı memnuniyeti bilinmektedir. İşlem sırasında ağrı ya da acı hissi hiç yaşanmaz ya da az miktarda yaşanabilir. Bu kişilerin hassasiyetlerine göre değişen bir durumdur. İşlem bitiminde kişiler günlük hayatlarına devam edebilirler. Solaryum, sauna gibi yerlerden işlem sonrasında ki ilk ay sürecince uzak durmak, yoğun güneş ışığına maruz kalmamak önemlidir.

Saç Simülasyonu Zararları Nedir? Kimlere Uygulanmaz?

Saç simülasyonu bir alopesi giderme yöntemidir. Mikro pigmentasyon işlemi ile kellik oluşan bölgeye yapılan saç dövmesi ile boşluk oluşan bölge kapatılırken daha gür bir görünüm elde edilir. İşlem cerrahi değildir. Anestezi altında yapılmaz. Dermatolojik olarak test edilmiş uygun ürünler kullanılarak, gerekli hijyen koşulları sağlanmış bir ortamda uzman kişiler tarafından yapılacak saç simülasyonu işlemi zararlı değildir.

Uygulamanın en doğru sonucu vermesi ve saç dökülmesi veya alerji gibi olumsuz sonuçlar doğurmaması için doğru estetik merkezinin seçilmesi son derece önemlidir. En iyi sonucu almak için kısa saçlar tercih edilmelidir. Uygulama sırasında anestezi kullanılmaması, saç simülasyonu işlemi sırasında acı hissi oldukça azdır.

Uygulamanın yapılmasının uygun olmadığı kişiler bulunmaktadır. Her ne kadar zararsız bir işlem olsa da, anemi gibi kan hastalıkları durumu olan kişilerin doktorlarına danışmaları ve onay aldıktan sonra işlemi yaptırmaları önemlidir. Hemofili, hepatit gibi hastalıkları olanlara uygulanmaz. Mevcut bir sağlık sorunu olanlar, özellikle kan hastalıkları ile ilgili sorun yaşayanların hekimlerine saç simülasyonu yaptırmanın uygunluğuna dair görüşüne başvurmaları gerekir.

Saç Simülasyonu Fiyatları

Saç simülasyonu fiyatları hakkında en doğru bilgi uzman ve işlemin yapılacağı merkezden alınabilir. Fiyat aralığı kişilerin ihtiyaç duyduğu seans sayısı ve tercih edilen merkez in fiyat politikası nezdinde değişkenlik gösterecektir. Aynı merkezde yapılacak saç simülasyon uygulamalarında dahi kişiden kişiye değişen farklılıklar söz konusu olabilir. Kellik durumunun oluştuğu bölgenin durumu ve ihtiyaç duyulan seans sayısının oluşturacağı bu fiyat farklılığından dolayı yanılgıya düşmemek için alanında uzman kişilerin ve doğru merkezlerin tercih edilerek direkt fiyat alınması önemlidir.

 
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.