1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenleri Doç.Dr.Süleyman Taş anlattı

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenleri Doç.Dr.Süleyman Taş anlattı

Saç ekimi özellikle, erkeklerin rağbet ettiği ve şu an ülkemizde çok sık yapılan bir ameliyat haline gelmiştir.

A+A-


 

Eskiden FUT yöntemi dediğimiz teknik ile ense bölgesindeki saçlı deri kesilerek alınan saç dokusu küçük parçalara ayrıldıktan sonra kel olan alana nakil edilmekteydi ve sonuçlar çok iyi değildi. Ancak günümüzde, FUE yöntemi dediğimiz yine ense bölgesindeki saçlı deriden kıl folikülleri tek tek motor yardımı ile alınarak kel olan bölgelere mikro-greftleme tekniği ile nakil edilmektedir. Bu şekilde çok başarılı sonuçlar elde edilmekte olup sağlıklı ve gür görünümlü saçlar elde edilmektedir.


 

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi mikro-greftleme tekniği dediğimiz FUE yöntemi ile ense bölgesindeki saçlı deriden kıl foliküllerinin tek tek motor yardımı ile alınarak kel olan alanlara nakil edilmesi işlemidir.

 

Saç ekimi için kaç yöntem vardır?

Temel olarak 2 yöntem vadır. Eskiden FUT yöntemi dediğimiz teknik ile ense bölgesindeki saçlı deri kesilerek alınan saç dokusu küçük parçalara ayrıldıktan sonra kel olan alana nakil edilmekteydi ve sonuçlar çok iyi değildi. Ancak günümüzde, FUE yöntemi dediğimiz yine ense bölgesindeki saçlı deriden kıl folikülleri tek tek motor yardımı ile alınarak kel olan bölgelere mikro-greftleme tekniği ile nakil edilmektedir.

 

Saç Ekimi anestezi almayı gerektiri mi

Saç ekimi lokal anestezi altında, saçlı deri uyuşturularak yapılır.

 

Saç ekimi ağrılı bir işlem midir?

Saç ekimi yapılan uyuşturucular nedeniyle kesinlikle ağrısız bir işlemdir.

 

Saç ekimi öncesi nelere dikkat etmek gerekir?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı, yara iyileşme gibi sorunlardan dolayı kesmek gerekir. Aynı şekilde kanama gibi sorunlara neden olduğundan dolayı , son 1 haftada kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir. Diabet hastası ise şekerinin, hipertansiyon hastası ise tansiyonunun ameliyat öncesi süreçte kontrol altında olması gerekir. Kişinin alkol kullanması kanamayı arttıracağından, işlem öncesi en az 2 gün öncesinden alkol alımı kesilmelidir. Kullanılmaması gereken ilaç ve besinler: Tüm zayıflama ürünleri Yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği bitkisel ürünler Apranaks, Voltaren, Vermidon, gibi ağrı kesiciler (ağrı kesici gerektiğinde Minoset, Novalgin, Xefo-rapid kullanılabilir), Aspirin, Coraspin, Plavix, Clexane gib i kan sulandırıcılar Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları

 

Ekilen saçlar dökülür mü?

Ekilen saçlar işlemden 3 ay sonra dökülür ve yeniden çıkmaya başlar. İşlemden 6 ay sonra hepsi yeniden çıkmış olur ve sağlıklı ve gür saçlı bir görünüm kazanılmış olur. Ekilen saçlar bu aşamadan sonra tekrar dökülmez.

 

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenleri, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı Doç.Dr.Süleyman Taş anlattı, konu hakkında daha detaylı bilgi için;

 

https://www.suleymantas.com.tr/sac-ekimi/

https://www.suleymantas.com.tr/

https://drsuleymantas.com/

https://drsuleymantas.com/before-after-gallery/

https://en.suleymantas.com.tr

https://www.tasklinik.com

https://www.nosejobturkey.org

https://www.tashairclinic.com


 

Konu hakkındaki açıklama videosu için; https://www.suleymantas.com.tr/video/#gallery-1


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.