1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PKK ile ilgili dehşete düşüren gerçek!

PKK ile ilgili dehşete düşüren gerçek!

Şer odaklarının beslediği ve artık kendisine militan devşirmekte güçlük çeken terör örgütü PKK’nın yüzde 30’unu çocuklar oluşturuyor.

A+A-

Örgütün, ailelerinin yanından zorla aldığı ve bir kısmı 12 yaşından dahi küçük çocuklara cinsel istismarda bulunduğu belirlendi.

Amerika ve İsrail’in kucağına oturan PKK, kendisine terörist devşiremedikçe gözünü çocuklara dikiyor. Kürt vatandaşların çocuklarını zorla ailelerinden koparan terör örgütü, çocukları dağa kaçırıyor. Kaçırılan çocuklarla birlikte, terör örgütüne katılanların yüzde 30’unun 18 yaşın altında olduğu bildirildi. Çocukları ön safa itip canlı kalkan olarak kullanan PKK’nın çocukları daha çok keşif ve istihbarat faaliyetlerinde kullandığına dikkat çekilirken, alçak örgütün yöneticilerinin, ailelerinin yanından zorla aldıkları ve bir kısmı 12 yaşından dahi küçük çocuklara cinsel istismarda bulundukları ifade edildi. 2013-2016 yılları arasında bin 949 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu ve bunların yüzde 61’inin 18 yaşının altında olduğu belirtildi.

YÜZDE 30’U ÇOCUK

PKK’ya katılan çocuklar arasında, ailelerinden zorla alınanlar, kaçırılanlar, kandırılanlar ve ideolojik aşılamalarla terör örgütüne bağlananlar yer alıyor. Militan kadroyla ilgili yapılan araştırmalarda, örgütün yüzde 30’nun çocuklardan oluştuğu, çatışma deneyimi bulunmayan bu çocukların örgüt tarafından kolay feda edilebilir olarak görülüp adeta “mayın eşeği” gibi kullanıldığı belirlendi. Terör örgütü PKK’nın bu çocukları büyük bölümünü çatışma riski bulunan tehlikeli alanlarda keşif ve istihbarat faaliyetlerinde kullandığı vurgulandı. Çatışma bölgelerinde yaşanan olaylarla ilgili hazırlanan raporlarda, örgütün tecrübeli militanları kaybetmemek için çocukları ön safa sürüp, yem olarak kullandığına dikkat çekildi. Bunun nedeni ise, keşif faaliyetinde ya da çatışma halinde öndekinin ölüm riskinin fazla olması ve acemi olan çocukların daha kolay gözden çıkarılması. Terör örgütünün 15 yaş altındaki çocukların bir kısmına da silah bakımı yaptırdığı, mühimmat taşıyarak taşıttığı kaydedildi. Ayrıca, PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olmak isteyen çocukların yakalandıklarında ya infaz edildiği ya da ciddi derecede şiddete maruz kaldığı ifade ediliyor.

ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNUYORLAR

Terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan çocukların itirafları terör örgütü PKK kamplarında yaşanan insanlık dışı uygulama ve işkenceleri gözler önüne seriyor. Özellikle alçak örgütün yöneticileri; küçük çocuklara, cinsel istismarda bulunuyor, tecavüz ediyor. Kamplardaki çocuklar uyuşturucuya alıştırılıyor. Ayrıca, kaçırılan çocuklara çeşitli bahanelerle ciddi işkenceler yapıldığı ve canlı bomba olarak kullanıldıklarına da dikkat çekilirken, PKK’nın Avrupa’da ve Türkiye’de uyuşturucunun büyük bölümünü çocuklara sattırdığı vurgulandı.

KAYNAKLARI SURİYE VE IRAK

Güvenlik güçlerinin etkin mücadelesi sebebiyle Türkiye’den militan kazanmakta zorlanan örgütün, Suriye ve Iraktaki otorite boşluğundan ciddi ölçüde istifade ettiği belirlendi. Örgüte alınan çocuk yaştaki militanların önemli bölümünün Suriye kökenli olduğu, terör örgütünün sözde seferberlik adı altında Kürt çocuklarını teröristleştirip sahaya sürdüğü kaydedildi.

BİZİM ÇOCUK KOLEJE SİZİN ÇOCUK DAĞA

Doğu ve güneydoğu illerindeki Kürt kökenli vatandaşlara çocuklarını okutmamaları ve PKK’ya katılmaları yönünde baskı yapılırken, terör örgütüne çocuk militan devşiren PKK ve HDP yöneticilerinin çocuklarının ise kolejlerde, lüks ortamlarda ve paralı üniversitelerde okuması dikkat çekti. Amaç, çocukların kandırılarak dağa çıkmasını sağlamak.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.