1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Pet shop sahipleri sertifikalarını aldı

Pet shop sahipleri sertifikalarını aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev ve süs hayvanları satışı yapan işyerlerine yönelik düzenlediği eğitimlerin ardından ruhsat almak için gerekli olan sertifikaları katılımcılara dağıttı.

A+A-

3 günlük süren ve birçok uzman tarafından önemli bilgiler sunulan eğitimlerin ardından verilen sertifikaları Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır verdi. 

Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen sertifika dağıtım törenine Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürü Nevzat Algan, Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber Zehiroğlu, eğitime katılan uzmanlar ve petshop sahipleri katıldı.

 

 

Sertifika dağıtımı öncesi bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Şükrü Çakır sosyal hayattaki düzenlilik ve verimin bu yöndeki çalışmalarla gerçekleşeceğini ifade etti. Çakır, hayvanları koruma kanunu çerçevesinde gerekli olan bilgiler ve yasal mevzuatın katılımcılara bu eğitimlerle verildiğini aktararak böylece pet shop sahiplerinin ve işyeri açabilecek vatandaşların bilgilendirildiğini belirtti. Konuşmanın ardından sertifika törenine geçildi. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü’nün İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte verdiği eğitimlerin ardından verilen sertifikalar sıra ile katılımcılara dağıtıldı. Sertifikaları Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kocaeli Şube Müdürü Nevzat Algan dağıttı.

 

 

3 gün süren eğitimlerde hayvan hakları konusundan katılımcılara ayrıntılı bilgiler verildi. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama yönetmeliğinin 13. Maddesi gereği düzenlenen eğitimlerde ev ve süs hayvanları satışı yapan işyeri sahiplerine önemli bilgiler sunuldu. Katılımcılara ev ve süs hayvanlarının korunmasına dair Avrupa sözleşmesi, CITES Sözleşmesi, 5199 sayılı kanun ve uygulama yönetmeliği konularında bilgiler verildi. Ev ve süs hayvanları satışı yapan işyeri sahiplerinden bu eğitimlere katılmamış, sertifikası olmayan vatandaşlar için önem gösteren seminerlerde merak edilen konularda sorulara yanıtlar verildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.