1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. “Ortak projeler yapabiliriz”

“Ortak projeler yapabiliriz”

Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD) Yönetim Kurulu Üyeleri Gebze Ticaret Odası’nı (GTO) ziyaret ederek, GTO Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştüler.

A+A-

Ziyarette konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler daima tacir, sanayici ve işadamlarının yanında ve hizmetinde olduklarını söyledi.Yeni seçilen TÜKSİAD Genel Başkanı Gültekin Şenel ve Yönetim Kurulu Üyeleri GTO Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Yeni yönetimleri ile GTO’yu ziyaret ettiklerini belirten GÜltekin Şenel; “Gebze’deki ticari hayatın en büyük kuruluşu Gebze Ticaret Odası. Bölgemizdeki tüccarları ve sanayicileri temsil eden GTO’nun bu misyonu nedeni ile ilk olarak GTO’yu ziyaret etme kararı aldık. Sanayicilerimizi, organize sanayi bölgelerini ziyaret ederek üyelerimizin kurumsal yapılarını güçlendirmek ve şirketlerin devamlılığını sağlayabilmek içinbirtakım girişimlerde bulunmak istiyoruz. Bu konuda, hepimizin odası olan GTO ile ortak projeler üretmek istiyoruz. Her türlü konuda rahatlıkla fikirlerimizi ifade edebileceğimiz ve sorunlarımızı anlatabileceğimiz bir oda yönetimi olduğun bilincindeyiz. Yaklaşık 350 üyesi olan bir dernek olarak GTO ile daha yakın ilişkiler kurmak istiyoruz” dedi.

 

Kurumlarda devamlılığın esas olduğunu belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, önemli olanın ortak projelerle bölgenin kalkınmasına katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Çiler; “Kurumlarda kişiler gelip geçicidir. Kurumların devamlılığı esası prensibi ile bölgedeki kurumlar arası birlikteliği sağlamaktır. Ortak paydamız GTO olmalıdır. Hep birlikte ortak projelere imza atacağımıza inanıyoruz” dedi. Oda olarak bölgede önemli çalışmalara imza attıklarını da sözlerine ekleyen Çiler; “Eğitimde GTO Türkiye’de ilkleri yaşayan farklı bir oda. 2012 yılında gerçekleştirdiği 66 eğitimde 3404 katılımcıya ücretsiz eğitim verdik. Mobil eğitim aracımız ile üyelerimizin işyerlerine gidiyor,eğitim veriyoruz. Biz ekonomiye, bölgenin gelişmesine katkı sağlayan herkese aynı görüyoruz. Topluma ne fayda sağlayabiliriz. Biz bir ekibiz ve ekip ruhu ile çalışırız. Bu bölgenin olmazsa olmazlarından biri de üniversitedir. Üniversitenin kurulması konusunda bölgemiz basını da sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Parlamentoda komisyonlarda bölgemize kurulacak üniversite konuşuluyor. Üniversite konusunda bizlere destek veren tüm siyasi parti temsilcilerine de teşekkür ediyorum. Üniversite ve metro ile ilgili panel yaptık. Metroyu ilk gündem yapan STK’lardan biri GTO’dur. Metro konusuna Kocaeli Büyükşehir Belediyesi destek veriyor. Metronun Gebze’ye ve Dilovası’na gelmesi lazım. Bizler daima çözümün bir parçası olduk. Metro konusunda da girişimlerimize devam edeceğiz” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.