1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. “Ölümden ve vergiden kaçılmaz”

“Ölümden ve vergiden kaçılmaz”

Kocaeli Aydınlar Ocağının 67. Söz Sırası Gençlerde programında “Vergi Karşısında Mükelleflerin Tutum ve davranışları” konusunda bilgi veren Özlem Arslan, ölümden ve vergiden kaçılmaz” dedi.

A+A-

Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez yaptığı açılış konuşmasında; “Ocağımız 28. şeref yaşını kutlamaktadır. Geçen zamanda yüzlerce ilim, fikir, iş, sanat, siyaset ve devlet adamını İzmitlilerle buluştururken kürsüye çıkan genç sayısı da 70’e ulaşmıştır.” Dedi. Altmış yedinci “Söz Sırası Gençlerde” programında, 70. konuşmacı olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü son sınıf öğrencisi Özlem Arslan; “Vergilendirmenin asıl işlevi; Yatırım ve harcamaların karşılanması, Büyümeye katkıda bulunarak gelir ve servet paylaşımını düzenlenmesi, Eğitim, sağlık, güvenlik gibi temel hizmetler ve altyapı hizmetlerinin gerçekleşmesidir. Devlet; Daha sıkı denetim, daha ağır vergi cezaları yaklaşımı değiştirilmelidir. Yasalar daha yalın ve anlaşılır hazırlanmalıdır. Vergi sayısı makul seviyelerde tutulmalıdır. Mükelleflerin vergiye bakışını olumlu hale getirmek için çalışmalar yapmalıdır.

  Ve mükelleflerin yükü olabildiğince hafifletilmelidir. Mükellefler; Devletin yaptığı tüm harcamaların ana gelir kaynağının ödenen vergilerden oluştuğunu, Kaliteli, gelişmiş, zengin bir ülkede yaşamak isteniyorsa vergi verilmesi gerektiğini, ölümden ve vergiden kaçılamayacağını bilmelidir.” dedi. Hasan Uzunhasanoğlu’nun sunup yönettiği toplantıya; Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanları Av. Ruhittin Sönmez, Nihat Gürer, Dr. Halil İbrahim Kahraman ve Ahsen Okyar, BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, daha önceki söz sıra gençlerde programında konuşan; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Banu Gürer, Server Yıldırım, Nihal Özgirgin, Ahmet Buğrahan Sönmez, Fatma Berre Özdemir, Ayşenur Kahraman Aytekin, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Kavakçılık Enstitüsü Müdürü Dr. Faruk Şakir Özay, Kocaeli Çukurovalılar Derneği Başkanı Erdoğan Davut, Posoflular Derneği Başkanı Hamit Akbulut, eski Bahçecik Belediye Başkanı İbrahim Gençer, Türk Kızılayı İzmit Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, Dr. Mehmet Karanfil, eski Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkan Yardımcısı Erdal Baykara, Dr. Ali Değirmenci, Statiker Dr. Mithat Bora Bulut, Alca Şirket Müdürü Hasan Baltacı, Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsmail Çevikel, Yeminli Tercüman Cemal Barış, Makine Mühendisi İsmail Kaya, Reklamcı Fadime Patan, Final Dershanesi sahibi Kadir Durgun, Makine Mühendisi İdris Karakaş, Nihat Aytür, Ahmet Görgün Küçük, Mehmet Saburlu, İdris Türkten, Burak Okyar, Zeki Aytekin, Hüseyin Mutlu, Nedim Aktürk, Petrolcü Orhan Çakar, Makine Mühendisi Çetin Mut ve çok sayıda dinleyici katıldı. Özlem Arslan’ı, Fakülteden arkadaşı olan Hande Vural, Düzce’den gelerek yalnız bırakmadı. Çok sayıda soruyu cevaplayan Özlem Arslan’a, BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar tarafından Ocağın hediyesi, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez’in eşi Dr. A. Gülden Sönmez ve Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Dr. H. İbrahim Kahraman tarafından da özel hediye takdim edildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.