1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Mutfak gideri tıkanıklığı nasıl açılır? Nelere dikkat edilmelidir?
Mutfak gideri tıkanıklığı nasıl açılır? Nelere dikkat edilmelidir?

Mutfak gideri tıkanıklığı nasıl açılır? Nelere dikkat edilmelidir?

Mutfaklar sağladıkları işlevsellik ve konforla, yaşamımızın vazgeçilmezleridir.

A+A-

Suyun ve dolayısıyla tesisatların en yoğun kullanıldığı alanlardan biri olan mutfaklar, bu yoğun kullanımın yanında yanlış kullanımlar nedeniyle de sıklıkla çeşitli tesisat arızaları oluşturur. Mutfak giderleri olarak da bilinen kirli su tesisat bölümleri, mutfak lavabolarına dökülen çeşitli yabancı cisimler ve özellikle yağların tesisatın bazı bölümlerinde donması sonucu oluşur. Bu sebeple mutfak giderlerinin belirli aralıklarla bakımının gerçekleştirilmesi gerekir. Bu bakımlar gerçekleştirilmediğinde tıkanıklıklar oluşur ve tam olarak açılmadığı içinde sıklıkla tekrarlar. Su tesisatçısı teknik personellerimize bu konuda yapılan başvurular, tüm gider tesisatının incelenmesiyle sonuçlandırılır. Hatalı kullanım veya kullanım alışkanlığına göre değişmesi gereken malzemeler bulunabilir. Bu konuda öneriler tüketiciye uzmanlarımız tarafından aktarılır.

 

Giderin açılmasında malzeme değişimi zorunlumudur?

 

Su tesisatçısı teknik ekiplerimiz, her sorunu kendi değişkenlerine göre inceleyerek çözüm oluştururlar. Genellikle mutfak giderlerinde oluşan tıkanıklıkların çözümleri herhangi bir parça değişimi, sökme takma işlemine gerek duyulmadan çözümlenir. Bununla birlikte, sorun neden olan asıl kaynağın nedeni, malzeme değişimi gerektirecek boyuttaysa tüketiciye gerekli bilgi aktarılır. Bu sayede tıkanıklığın tekrarlamasının önüne geçilir.

 

Detaylar İçin: https://www.ustabey.com

 

 

Mutfak giderinin tıkanmaması için ne yapılmalı?

 

Mutfak giderinin tıkanması yaşam kalitemiz açısından olumsuzluklara neden olur. Bu sorunun sürekli tekrarlaması ise sıkıntılı bir sürecin ortaya çıkmasına sebep olur. Mutfak giderlerinin bazı parçalarının belirli aralıklarla bakımının ve yenilemesinin yapılmasının, tıkanıklık sorununu hiç yaşamama için en ideal çözümdür. Bunun yanında sebzelerin yıkanırken artıklarının tesisata girmesi, yağların lavaboya dökülmemesine dikkat edilmelidir. Çay atıklarının posalarının tıkanmada önemli bir rol oynadığı bilinmelidir. Bu sebeple çay posalarının da mutfak lavabosuna dökülmemesine dikkat edilmelidir. Su tesisatçısı teknik ekiplerimiz, mutfağınızın konumu ve tıkanma nedenlerine bağlı olarak, tıkanmanın tekrar yaşanmaması için gerekli tüm bilgileri tarafınıza aktaracaktır.

 

Mutfak lavabolarında tıkanmaya neden olan en sık sebep yağların lavaboya dökülmesidir. Yağların tesisat içerisinde donması ve zaman içerisinde birikim oluşturması sonucu oluşur. Dahası bu yağların, çay, sebze atıkları ve diğer yabancı cisimleri tutma özellikleri, zamanla tıkanmanın boyutunun artmasına neden olur. Bu türlü tıkanmaların boyutları dışarıdan açılamayacak hale gelebilir. Bunun yanında mutfak lavabolarında bazı yabancı cisimlerin tesisata kaçması da engellenebilecek bir durum değildir. Ancak bu durumun en aza indirilebilmesi için çeşitli malzeme kullanımları söz konusudur.

 

Kaynak: https://www.ustabey.com

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.