1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. MÜSİAD'dan patent Mühendislik’e ziyaret

MÜSİAD'dan patent Mühendislik’e ziyaret

MÜSİAD Gebze Şubesi, “Bölgesel İnovasyon ve Rasyonellik ” adı altında başlattığı firma ziyaretlerine Patent Mühendislik ile devam etti.

A+A-

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi, güncel gelişmelere göre tesbit edilen sektörel ve bölgesel sorunları firma ziyaretleri ile reel bir zemine oturtarak ortak çözüm fikirleri oluşturma çalışmaları yapıyor. Bu Minvalde fikir alışverişinde bulunmak üzere bölge makine sektörünün öncülerinden Patent Mühendislik Mak.San.Tic.Ltd.Şti firmasına konuk oldu.

 

 

MÜSİAD Gebze Şubesi, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kurt, Başkan Yardımcısı Ahmet Doğan Güler, Teşkilatlanma Komisyon Başkanı Ali Kurt, Sektör Kurulları Başkanı Hasan Yaşsöğüt, Geçmiş dönem MÜSİAD Gebze Şube Başkanlarından, halizhazırda Denetim Kurulu Başkanı ve Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi Ahmet Demir ve MÜSİAD Gebze Şube Üyesi Şerif Ali Öztürk'ten oluşan heyet ile ziyaretini gerçekleştirdi. MÜSİAD Gebze Şube heyetini, Patent Mühendislik firma danışmanı Mehmet Penbegüllü karşıladı. Kahvaltılı toplantı şeklinde başlayan görüşmelerde katılımcılar kendi sektörleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

 

 

Sektörleri ve işleri hakkında bilgiler veren Penbegüllü, üretim firmalarının yatırım maliyetlerinin- yüksek olduğundan, yatırıma ayrılan finansın geriye dönüşünün uzun zaman aldığını bunun üretim sektörü için büyük bir sıkıntı oluşturduğunu belirtti. TUV-SUd ISO9001 kalite yönetim sistemi belgesine sahip olan Patent Mühendislik'in ağırlıklı ağaç sektörü için yardımcı makine ve ekipmanları imalatının yanı sıra anahtar teslimi iç ve dış saha proje bazlı kimya, gıda paslanmaz çelik taşıma sistemleri, karıştırıcılar, silolar, çelik yapılar, proses binaları gibi taahhüt işlerini yaptıklarını, bunun yanında temizlik şirketleri, belediyeler ve asfalt, yol yapım firmaları için araç üstü ekipmanları üretimi yaptıklarını ifade etti.

 

 

MÜSİAD'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Penbegüllü, bu tarz ziyaretlerde yapılan istişarelerin çok faydalı olduğunu, birlik ve beraberliği pekiştirdiğini, ortak hareket etmenin kapılarını açtığını dile getirdi. MÜSİAD Gebze Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kurt bireylerin, toplulukların ve firmaların hızla değişen ekonomik koşullardan haberdar olmaları gerektiğini bunun ise bir araya gelinerek mümkün olduğunu, günümüz Dünyasında artık ekonomik güç oranında Ülkeler ve fertler söz sahibi oluyorsa bizde öncelikli olarak firmalarımızın ve bölgemizin ekonomik güç olması yolunda katkıda bulunmak için ziyaretlerimize devam edeceğiz”  dedi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.