1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Muhtarlar ihtiyaç önceliklerini belirledi

Muhtarlar ihtiyaç önceliklerini belirledi

Kocaeli’deki muhtarlar hizmet önceliklerini belirlemek için oy kullandı

A+A-

Yerel düzeyde katılımcı stratejik yönetimi güçlendirmek amacı ile Türkiye’de 26 yerel yönetimde gerçekleştirilen Stratejik Yerel Yönetim Bilişimi projesi Kocaeli’de de uygulanıyor. İçişleri Bakanlığı kapsamında yürütülen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin de dahil olduğu çalışmada Kocaeli’deki muhtarların hizmet önceliklerinin belirlendiği bir toplantı düzenlendi.

 

 

PROJE ANLATILDI

 

 

Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Güktekin Görüm, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ile Kocaeli’deki muhtarlar katıldı. Toplantıda ilk olarak projenin detayları ve çıkarılacak faydalar katılımcılara aktarıldı. 

 

 

KOCAELİ AYAĞI

 

 

İlk olarak Kent konseyi ile işbirliği içinde Kocaeli’de çeşitli belediye birimleri ve il müdürlükleriyle sunulan hizmetler hakkında görüş alışverişinin yapıldığı projenin muhtarlar ayağında hizmet gereksinimlerini belirlendi.  Muhtarlar kendi mahallelerine ilişkin öncelikleri hizmet başlıklarına göre oluşturulacak sandıklarda oylama usulüyle belirledi. Bu oylamayla,  ihtiyaçların ne ölçüde karşılandığının belirlenmesi ve buradan çıkan hizmet önceliklerinin belediyeler ve merkezi yönetim kuruluşlarının hizmet planlamasına katkı sağlaması amaçlandı.

 

 

 

MUHTARLAR ÖNCELİKLERİNİ BELİRLEDİ

 

 

Muhtarlar Kentsel Altyapılar, Ortak Kullanım Alanları, Ulaşım, Temizlik ve Çevre Sağlığı, Sosyal Hizmet- Yardım ve Kültürel Hizmetler, Eğitim, Sağlık ile Emniyet alanlarında hizmet önceliklerini belirledi. Hazırlanan sandıklara atılan oylarla en fazla ihtiyaç duyulan bölümler belirlendi. Buna göre katılan mahalle muhtarlarının kendi bölgelerinde en fazla Eğitim daha sonra Kentsel Altyapı ihtiyaçlarının önceliği saptandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.