1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Müfettiş Yardımcıları eğitimlerini sürdürüyor

Müfettiş Yardımcıları eğitimlerini sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesine yeni atanan Müfettiş Yardımcıları eğitimlerini sürdürüyor.

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığına atanan Müfettiş Yardımcıları eğitim faaliyetlerine devam ediyor. Mevzuat hakkında çalışmalar yürüten müfettiş yardımcıları gerek hizmet içi eğitimlere gerek il dışında yapılan seminerlere katılarak tecrübelerini artırıyorlar. 

 

 

YAZICI’YA BİLGİ VERİLDİ 

 

Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Şahin refakatinde eğitimlerini sürdüren 9 Müfettiş Yardımcısı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı’ya, kendileri tarafından yapılan mevzuat çalışmaları hakkında bilgi verdi. Genel Sekreter Yazıcı, sağlıklı ve kaliteli bir yönetimin olması için iyi bir denetimin olması gerektiğini ifade ederek eğitimlerde edinilen tecrübelerle bunun pekiştirileceğini kaydetti.

 

 

 

3 YIL SÜRECEK

 

3 yıl sürecek eğitim çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Mustafa Çöpoğlu, Dr. Tahir Büyükakın ve Ercan Yazıcı deneyimlerini aktardı. Müfettiş yardımcılarına hizmet içi eğitimlerde Teftiş, Müfettişlik Mesleği ve İdare ile Denetim İlişkisi, Kapasite Geliştirici Yönetim,  Belediye Faaliyetlerinin Teknik Yönleri ve Mevzuat ile Bağlantısı konularında eğitimler verildi.

 

 

BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

 

Eğitim çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Adnan Bilgiç tarafından ise ‘Belediyemizin İmar Faaliyetleri ve Şehir Planlaması’ konularında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşu olan Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi(İSU) ile belediye iştiraklerinden olan BELDE AŞ ve İZAYDAŞ AŞ ziyaret edilerek faaliyetler hakkında bilgi alındı.

 

 

 

EĞİTİM PROGRAMI

 

Müfettiş Yardımcıları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Büyükşahin refakatinde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Antalya’da düzenlenen eğitim programına katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu’nun da panelist olarak katıldığı programda İmar Mevzuatı, Disiplin Mevzuatı, Kamu Mali Kontrol Kanunu, Kamu İhale Kanunu ve diğer mevzuatla ilgili güncel gelişmeler hakkında bilgi verildi.

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.