1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Minnetle anıyor, önünde saygıyla eğiliyorum"

"Minnetle anıyor, önünde saygıyla eğiliyorum"

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 73. yılında duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

A+A-

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 73. yılında duygu ve düşüncelerini dile getirdi:

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 73. yılında O’nu, minnet, şükran ve özlemle anıyoruz. Büyük Önderimizi sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde, bıraktığı eserin büyüklüğünü daha iyi anlıyor, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğiyle övünç duyuyoruz.

 

GÖNÜLLERDEKİ YERİ HİÇ DEĞİŞMEYECEK

 

Milletimiz, büyük Atatürk’ü ülkenin her köşesinde ortak düşünce ve duygularla anmakta, O’na bağlılığını, sevgisini ve saygısını tüm bireyleriyle dile getirmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı, büyük devlet adamı Atatürk’ün gönüllerdeki erişilmez yeri değişmeyecek, O’na duyulan sevgi ve saygı hiç eksilmeyecektir.

 

ÖRNEK BİR DEVLET ADAMIDIR

 

Atatürk, yaptıkları ve başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanmış örnek bir devlet adamıdır. Büyük Önder, başka milletlere de yol gösteren savaşımıyla yalnızca milletimizin yazgısını değil, tarihin akışını değiştirmiştir. Milletine inancı ve sevgisi, milletinin de Atatürk’e sonsuz güveni, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının, tam bağımsız, ulusal egemenliğine dayanan laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.Güç şartlara ve imkansızlıklara karşı, Kurtuluş Savaşı’nın dünya ölçeğinde etki yaratan bir zaferle sonuçlanması, ardından Cumhuriyeti’nin kurulması ve Türk devriminin gerçekleştirilmesi tarihin ender kaydettiği başarılardandır.

 

 

MİNNETLE ANIYORUZ

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin ayakta kalmasını, her dönem güçlü olmasını sağlayacak atılımları kararlılıkla gerçekleştirmiştir. Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara ulaştırmak için elbirliğiyle çalışacak, kurduğu Cumhuriyet’e sahip çıkacaktır. O’nun bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak onurumuz, o değerleri gelecek kuşaklara aktarmaksa en büyük görevlerimizden birisidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin kurucusu, İstiklal Savaşımızın unutulmaz önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 73. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.