1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. Minecraft APK Dünya Genelinde Popülerliğini Sürdürüyor
Minecraft APK Dünya Genelinde Popülerliğini Sürdürüyor

Minecraft APK Dünya Genelinde Popülerliğini Sürdürüyor

Sanal LEGO olarak düşünülebilecek olan Minecraft küplerin, çeşitli maddelerin ve materyallerin kullanılmasıyla tasarımların yapılabildiği, sonsuz yapı taşına ve tuvale sahip 3 boyutlu bir oyun olarak ön plana çıkıyor.

A+A-

 

Farklı modlardan oluşan Minecraft açık dünya oyunu olduğundan oyuncular özgürde bu dünyadaki her yere gidebiliyorlar. Oyun içerisinde görülen nesnelerin çoğu kırılabiliyor ve istenildiği şekilde farklı yerlere yerleştirilmesi söz konusu olabiliyor. Minecraft oyununun temel olarak iki farklı mod üzerine kurulduğu biliniyor. Bunlardan ilki hayatta kalma üzerine olup ikincisi de tıpkı bir LEGO oyunu oynamak gibi, oyuncuların dilediklerini özgürce inşa etmesi üzerine tasarlanıyor.

 

Bunun dışında Minecraft’ın tam sürümünde beş farklı oyun tipi bulunuyor. Hayatta kalma diğer bir deyişle survivalmodunda oyuncular hayatta kalmak için kalmak için yaratıklarla savaşıyorlar. Oyunda geceleri ortaya çıkan yaratıklardan korunmaları için bir sığınak oluşturmaları gerekiyor. Hayatta kalma modunda blokla sınırlı sayılabilmekle birlikte dünya sonsuz olduğundan hiçbir blok sınırlı sayıda olarak kabul edilmiyor. Bu modda ayrıca can ve açlık barları da bulunuyor. Hardcore olarak da isimlendirilen zorlayıcı modda, hayatta kalma modundaki oynanış biçimi geçerli oluyor. Bu modda oyuncunun herhangi bir şekilde ölmesi durumunda inşa edilen dünya yok oluyor. Toplanan tüm eşyaların silinmesi nedeniyle oyuna sıfırdan başlanması gerekiyor. Yapılan güncellemelerden sonra dünyanın silinmesi yerine sonsuza kadar izleyici modda inceleme yapılması da söz konusu olabiliyor.

 

Oyunun zorluk seviyesi “zor oyun” seviyesinde sabit olduğundan oyun zorluğunun değiştirilmesi işlemi de yapılamıyor. Yaratıcı yani Creative modda, oyundaki her tür malzeme kullanılabiliyor ve bu şekilde hayatta kalma modunda olduğu gibi tasarımlar oluşturulabiliyor. Yaratıcı modda oyuncular uçabiliyor ve her türlü bloğu tek hamleyle kırabiliyorlar. Macera modunda blokların doğru aletler kullanılarak kazılması gerekiyor. Bazı sürümlerde kazma işlemi yapılamıyor. İnternet ortamında pek çok macera haritası bulunmakta olup bu modda da hayatta kalma modundaki gibi açlık ve can barları bulunuyor. Bir oyuna doğrudan macera modunda başlanamıyor ancak komutların kullanılmasıyla bu moda geçiş yapılabiliyor. Seyirci modunda ise oyuncular dünya ile etkileşimde bulunamıyor, olayları uçarak ve diğer oyuncuların gözünden izleyebiliyor. Minecraft sunucular aracılığı ile çok oyunculu bir şekilde oynama imkanı da sağlıyor. But simgesiyle gösterilen açlık başı tamamen boşalınca oyuncular hasar almaya başlıyor. Oyunun zor seviyede olmadığı durumlarda karakter yaşamaya devam ediyor, kolay seviyedeki oyunlarda ise açlık barı 1/10 seviyesinin altına düşmüyor.

 

Tablet Adam İle Dilediğiniz Oyunu Ücretsiz Bir Şekilde İndirebilirsiniz

 

Yaratıcı düşünmeyi geliştiren, hayatta kalma ve inşa etme üzerine kurulu üç boyutlu dijital bir yapboz oyunu olan Minecraft, dünya genelinde çok geniş bir oyuncu kitlesine sahip bulunuyor. Minecraft’ın ücretli bir oyun olması, oyuna para yatırmak istemeyen bazı kullanıcılar açısından sorun teşkil edebiliyor. Ancak bu durum Tablet Adam sayesinde bir sorun olmaktan çıkıyor. Oyunu oynamak ve Minecraft’ın maceralarla dolu sürprizli dünyasını keşfetmek isteyen kullanıcılar Tablet Adam web sitesinde yer alan Oyun İndir kategorisinden yararlanabiliyorlar. Buradan Minecraft APK son sürüm 2021 indir butonu aracılığı ile Minecraft APK en güncel sürümüne sahip olabiliyorlar.

 

Mobil cihazın ayarlar menüsünden “Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver” seçeceğinin aktive edilmesinin ardından oyunun APK dosyasının açılmasıyla birlikte; Minecraft APK sürümü otomatik olarak kuruluyor ve mobil cihazın ana sayfasındaki yerini alıyor.

 

Minecraft Online Olarak Da Oynanabiliyor

 

Minecraft oyununda kullanıcılar oyun içerisindeki diğer kullanıcılar ile aktif bir şekilde iletişim kurabiliyorlar. Oyun bulunan temel seçeneklerden ilkinde oyuncular, açlıkla ve oyundaki yaratıklarla mücadele ederek hayatta kalmaya çalışıyorlar. Diğer seçenekte ise uçsuz bucaksız bir haritada bulunan envanterleri kullanarak tasarımlar yapıyorlar. Oyun içerisinde, oyuncular içerisinde hareket edebilen canlılar mob olarak isimlendiriliyor ve hepsinin farklı görevleri bulunuyor. Örneğin oyundaki moblar arasında yer alan tavuklardan hem yol elde edilebiliyor hem de oyuncular etini pişirerek karınlarını doyurabiliyorlar. Aynı şekilde koyunların da etleri pişirilip yenebiliyor.

 

Yünlerinden de yatak ya da diğer dekorasyon araçları yapılabiliyor. Domuzun etinden faydalanabilen oyuncular binek olarak da kullanabiliyorlar. Ticaret sistemini bulan köylülerden değerli eşyalar takas edilebiliyor. Ya da köyleri ziyaret edilip yetiştirmiş oldukları tohumlar alınarak tarlalar yapılabiliyor. Oyun içerisinde bulunan kazma, olta, kılıç gibi araç gereçler oyun içerisindeki amaçlarına uygun olarak kullanılabiliyorlar. Olta balık tutmada havuç oltası ise domuzları sürmede kullanılırken; koyunları kırkmak, yaprak, çimen vb. blokları elde etmede faydalı oluyor. Hayal gücünü kullanmak ve Minecraft küpleri ile birbirinden farklı tasarımlara imza atmak isteyen kullanıcılar oyun üzerinde tamamen kendi hayal dünyalarını dışa vurdukları dünyaları yaratma imkanını elde edebiliyorlar. Oyunu kendi başlarına keşfedebilecekleri gibi aynı zamanda arkadaşları ile birlikte online olarak da oynayabiliyorlar. Bu sayede birçok kişi ile birlikte oyunda tasarımlar yapabiliyor ve görevleri yerine getirebiliyorlar.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.