1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mimarlar Odası'ndan küçük hayallere ödül!

Mimarlar Odası'ndan küçük hayallere ödül!

Mimarlık mesleğini tanıtmak, sevdirmek amacıyla ilköğretim okulları arasında düzenlediği “Sen mimar olsaydın YAŞADIĞIN KENT İÇİN NE TASARLARDIN” adlı ödüllü resim yarışmasının ödülleri düzenlenen törenle öğrencilere teslim edildi.

A+A-

Gebze Mimarlar Odası, Mimarlık mesleğini tanıtmak, sevdirmek ve teşvik etmek amacıyla ilköğretim okulları arasında düzenlediği “Sen mimar olsaydın YAŞADIĞIN KENT İÇİN NE TASARLARDIN” adlı ödüllü resim yarışmasının ödülleri düzenlenen törenle öğrencilere teslim edildi.  Gebze Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törene  Milli Eğitim Müdürü İlyas Kırali, Şube Müdürleri Yavuz Coşkun, Zihni Aydın, Hakkı Özgür, Mimarlar odası başkanı Salih Işık, Genel sekreter Alparslan Artut, yönetim kurulu üyesi Fulya Ebru Önder, Kocaeli Şube Başkan yardımcısı Mehmet Kozcağız, Seymen Koleji Müdürü rahim Gül ile  Görsel Sanatlar öğretmeni Savaş Yılmaz katıldı.

 

 

EĞİTİMİ TEŞVİK

 

 

Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü İlyas Kırali, “Mimarlar odasının müdürlüğümüz işbirliği ile kapsamlı bir şekilde düzenlediği bu etkinlik, mimarlık mesleğinin tanıtımı ve öğrencilerimize sevdirilmesi ve eğitimi teşvik etmesi bakımından çok yararlı olmuştur. İlk defa düzenlenen bu etkinliklerin gelecekte de devam etmesini dilerim. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi ve ödül alanları kutluyorum” dedi.

 

 

DAHA KAPSAMLI ETKİNLİK DÜZENLENECEK

 

 

Mimarlar odası başkanı Salih ışık da, “amacımız, mimarlık mesleğini sevdirmektir. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz etkinlikler, önümüzdeki dönem daha kapsamlı bir şekilde devam edecek. Mesleğimizi her insana, eve ve işyerine tanıtmak istiyoruz. Başta da öğrencilerimize. İsteriz ki çok daha fazla mimar yetiştirelim” şeklinde konuştu. Kocaeli Şube başkan yardımcısı mimar Mehmet Kozcağız da, bu tür yarışmaların ve eğitsel faaliyetlerin mimarlık mesleğine katkıları üzerinde durdu.

 

 

İŞTE ÖDÜL ALANLAR

 

 

Gebze Özel Bilge ilköğretim okulu 7- A sınıfından Şeymanur Tanrıverdi birincilik ödülünü Mimarlar odası başkanı Salih ışık verirken,  Gebze Cumhuriyet İlköğretim Okulu 4-A sınıfından Dilara Üstün’ün fotoğraf makinası ödülünü Mimarlar odası Kocaeli Şube başkan yardımcısı  Mehmet Kozcağız verdi.  Darıca Özel Seymen İlköğretim Okulu 6 A sınıfından Dilara Yıldırım’ın  3 ödülü olan bisiklet ödülünü ise  Mimarlar odası Yönetim kurulu üyesi Fulya Ebru Önder verdi. Özel Bilge İlköğretim okulu 7- A sınıfından Begüm Diker ve 7- B sınıfından Nurmina Keleş’in mansiyon saat ödüllerini ise Genel sekreter Alparslan Artut verdi.

Öğrencile, ödül almaktan dolayı mutluluklarını dile getirdiler. Gebze Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Müge İlaslan, Erol Aslan, F. Göksel Ceylan ve mimar Faruk Uygur’dan  juri oluşturulmuş,, titiz bir çalışmayla ödül alan öğrencileri belirlemişti.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.