1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP Gebze'de Acur yeniden Başkan !

MHP Gebze'de Acur yeniden Başkan !

MHP Gebze Mevcut İlçe Başkanı Nusret Acur,Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde yapılan ilçe kongresinde yeniden başkan seçildi.

A+A-

 

MHP Gebze İlçe Teşkilatı’nın 10. Olağan genel kurulu büyük ilgi gördü. Gebze Osman Hemdi Bey Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede mevcut başkan Nusret Acur yönetimi tek liste ile yeniden göreve getirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Kongreye MHP MYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türrkan, MHP Kocaeli eski Milletvekilleri Kemal Köse ve Cumaüli Durmuş, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, SP Gebze İlçe Başkanı Nuretin Çelik, BBP Darıca İlçe Başkanı Mustafa Demir, MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, Darıca İlçe Başkanı M. Nuri Demirbaş, Dilovası İlçe Başkanı MetinUzunok, İzmit İlçe Başkanı  Aydın Ünlü, Gölcük İlçe Başkanı İsmail Eroğlu, Kandıra İlçe Başkanı Zekariya Bayraktar, Eski İl Başkanı Ruhi Çavdar, Eski İlçe Başkanları İsmail Kurt, Baki Erdöl, İsmail Atalı, İstanbul Eski Ülkü Ocakları Başkanı Erdem Karakoç, MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayları Şambaz Yıldız ve Zekai Kahyaoğlu, Türk Ocakları Gebze Şube Başkanı Prof. Dr. Yavuz Sezen, Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Muhammed Şık, Gebze Dernekler Birliği Başkanı Erol Ateş, milletvekili adayları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili, muhtarlar, dernek başkanları ve davetli katıldı. 

 

 

 

 

HAREKETİN ÖNÜ MUTLAKA AÇILMALI!

 

Divan başkanlığını Cumali Durmuş’un yaptığı kongrede divan üyeliklerini de; Filiz Kaymaz, Ruhi Çavdar ve Ülkü Ekinci yaptı.  Kongrenin ilk konuşmasını MHP İlçe Başkanı Nusret Acur yaptı. Acur konuşmasında, ülkücü hareketin sadece bir ideoliji olmadığını, geçmişi ve geleceği ile tarih olduğunu ifade ederek, bugüne kadar emeği geçenlere teşekkrü etti. MHP’nin kimsenin babasının malı olmadığnı da ifade eden Acur, “Burası bizim de babamızın çeiftliği değildir, kimseyi suçlamak adına söylemiyorum ama bu hareketin önü mutlaka açılmalıdır. MHP’nin geleceği ve partimizin önünün açılması adına buradan gelecek dönemde aday olmayacağımı hatırlatmak istiyorum. MHP’den ticari olarak hiçbir beklentim yoktur, Artık siyaset insanların ayağına giderek yapılıyor ve ülkücü camia olarak da bunu yapmalıyız” dedi.

 

 

 

DEMOKRASİDEN BAHSEDENLER GEBZE KONGRESİNİ GÖRSÜN!

 

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak da, ülkücü haremetin emin adımlarla iktidara geldiğini söyledi. İktidar partisinin sözde demokratlıkktan bahsederek ilçe kongreleri bile yapamadığnı söyleyen Yaylak, “Buradan sesleniyorum, hani demokrasi nerede? İlçe kongrelerinde adayları geri çekmek için her türlü ayak oyunlarına girişenler gelsinler MHP Gebze kongresinde demokrasinin nasıl işlediğini görsünler ve ondan sonra da Allah rızası için demokrasiden bahsetmesinler” diye konuştu.

 

 

 

BURADA BİRİLERİNİN BEKLENTİLERİ BOŞA ÇIKTI

 

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da, MHP kongrelereninin birilerinin beklentilerini boşa çıkardığını söyledi. “Burada kan gövdeyi götürmesini isteyenler var” diyen Lütfü Tarkkan, “Geçen hafta Körfez’de iki adayımız vardı ve iki aday da birbirlerine oy verdi. Bu erdemliliği her yerde göremezsiniz. MHP’de siyaset yapan herkesi başımıza tac yaparız. Elbette farkıl düşünüebiliriz ama bu huzurlu ortamların kongre sonrasında da devam edeceğini arzu ediyorum. Kongrelerde kim seçilirse bizim il ve ilçe başkanlanımızdır, burada benim bir ekibim vardın, o da MHP çatısı altında siyaset yapan insanlardır. Ülkücü camiayı şucu veya bucu diye ayırt etmeyi camiaya yapılmış hakaret olarak görüyorum” diye konuştu.

Hükümeti de eleştiren Türkkan, AK Parti döneminde çek yasasının üç kez değiştirildiğini hatırlatarak, ekonominin de iyi gitmediğini söyledi. Milletin enflasyonu ile Holding patronlarının ve iktidar yanlılarının enflasyonunun aynığ olmadığını söyleyen Türkkan, “Kendi damadının ortak olduğu şirkete 750 milyarı bir saatte veriyorsun, emeklinin 100 TL’sini bile bin yıl sonra ödemeyi taahhüt ediyorsun, bu büyük bir zülümdür” dedi.

 

 

ANAP BİNASI VE ERCAN VURALHAN’I ÖRNEK GÖSTERDİ

 

İktidar yandaşlarının her geçen gün servetine servet kattığını da ifade eden MHP Kocaeli Milletvekili Lyütfü Türkkan, “Geçen Ankara’da yanından geçerken eski ANAP binasını gördüm, her tarafı perişanlık içerisindeydi…Sonra da iktidar partisinden bin milletvekiline sonlarının böyle olacağını söyledim. ANAP döneminde yolsuzluklarla ünlü bakan Ercan Vuralhan geçen yıl Taksim’de bir otele borcunu ödeyemediği için eşini rehin bırakarak dışarı çıkabildi. Allah kimseyi bu duruma düşünmesin ama beytül mala el sürenlerin tamamının sonu böyle olmuştur. Biz, bugün siyaset yapanların öncelerini ve bugünkü durumlarını da bildiğimiz için hepsinin durumunu yüzlerine karşı açıkça söylüyoruz” diye konuştu.

 

 

MHP eski ilçe başkanlarına plaketlerin de verildiği kongrede daha sonra seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen kongredea Nusret Acur’un listesinde şu isimler yer aldı: 

 

 

 

Nuster ACUR

Ferit TAŞDEMİR

Mehmet KURTOĞLU

Kadir BÜYÜKGÖZ

Niyazi GÖNER

Osman AYDIN

Feyzullah CANER

Ali AVCU

Mehmet KARAKAYA

Arif ÇELİKEL

Halis BAŞ

Mustafa ATAGENÇ

İsmail NAZLI

Mehmet BABA

Hüseyin UZUN

Servet YÜCEL

Murat CİRİT

Şakir Şükrü ERDÖL

Abdulkadir YILMAZ

Akın KARATAŞ

Fatih KOÇHAN

Halil İbrahim TOKLUCU

Mevlüt DEMİR

Hasan KANDEMİR

Erdem BİLGİLİ

Hasan KURTOĞULLARI

İrfan KELEŞOĞLU

Erdol ALEMLERLİ

Fatih ARAS

Mehmet BALIK

Yakup KARACA

İbrahim BİCER

İlyas YÜCEL

Özdemir FİLİZ

Mustafa DAĞ

Ali BİLGİN

Ekrem YILMAZ

Mustafa ÇUBUKCU

Cavit ÇOBAN

Şenol ŞAHİN

Erol ERGÜL

İsmet PEHLİVANOĞULLARI

Coşkun ÖZTÜRK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.