1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meydan'dan Başbakan'a yanıt!

Meydan'dan Başbakan'a yanıt!

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin kaldırılmasının tartışılması üzerine CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Cumhuriyet Meydanı’nda toplantı.

A+A-

Son günlerde gündemde sıkça yer bulan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin kaldırılmasının tartışılması üzerine CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Meyda’nın da toplanan gençler gençliğe hitabeye sahi,p çıkarken hükümeti sert dille eleştirdi.

 

 

"ATATÜRK'Ü YAŞATACAĞIZ"

 

 

Yaptıkları basın açıklamasında hükümeti gençleri bir birine düşürmek amacını taşıdığını dile getiren gençler; “Bugün burada toplanmamızın amacı kaldırılmak istenen Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni, 19 Mayıs kutlamalarının kısıtlanması ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın iptal edilmesi’nden duyduğumuz rahatsızlığı, gençlerin bu baskıcı ve faşist anlayışa olan tepkisini dile getirmektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün 20 Ekim 1927’de bu ülkeyi yaşatacak, ayakta tutacak, ilimle, fenle, demokrasi ile çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştıracak, ilke ve devrimlerini geliştirecek, Cumhuriyeti koruyacak olan biz gençlere olan hitabesi bugün kaldırılmak istenmektedir. Biz buna kesinlikle izin vermeyeceğiz.” dedi.

 

 

GENÇLERİ AYIRIYORLAR

 

 

Açıklamasında şu sözlere yer veren gençler, “Siz dindar gençlik yetiştirmek isterken gençleri dindar ve dindar olmayan diye ayırmanın, kutuplaştırmanın ve karşı karışıya getirmenin peşindesiniz. Şunu bilin ki; Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan hiçbir genç buna müsaade etmez ve etmeyecek.”dedi.

 

 

DEPREM BAHNESİYLE KUTLAMA YAPILMADI

 

 

Açıklamasına şu sözlerle devam eden gençler, “Sizler yaşanan Van depremini gerekçe göstererek 29 Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını iptal ettiniz. Ama düğün,derneğe gitmekten de geri kalmadınız. İptal gerekçenizde samimi değilsiniz. Deprem bahane, bu sadece 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerini iptal etmek için  deprem mağduru vatandaşlarımızın acılarını kullanmaktır. Mustafa Kemal bu günleri görerek gençliğe hitap etmiştir. Siz bu hitabenin neyinden rahatsızsınız.

Emperyalizme, işbirlikçiye, vatana ihanete karşı duruşuna mı? Yoksa Cumhuriyet devrimlerine karşı durmasına mı karşısınız?” dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.