1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mevlit Kandili Kutlama Mesajları
Mevlit Kandili Kutlama Mesajları

Mevlit Kandili Kutlama Mesajları

İslam dini ve Müslümanlar için önemli günler arasında yer alan Mevlid Kandili, Cuma ibadetleri ile birlikte ihya edilecek.

A+A-

♦Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin ve Cuma'n mübarek olsun.

♦Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri oksadığı anin bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi ve mübarek Cuma gününüzü kutlarım.

♦Allah’in rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu, Cumanız mübarek olsun

♦Size karanfilin sadakatini, sümbülün baglılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Mevlit kandiliniz mübarek olsun.

♦Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyor; bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandili’nin Tüm İnsanlığa barış ve adalet, Aziz Milletimize ve Tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum

♦Allah'ım bu kutlu gece hürmetine, Benim dualarımı, bana dua edenlerin duasını , Benden dua bekleyenlerin duasını Ve Ümmeti Muhammedin dualarını kabul eyle.

♦Mevlid Kandili Hürmetine Herkesin gönlünde ki dualar kabul olsun salat ve selam Şanlı Efendimize olsun. Mevlid Kandilimiz mübarek olsun ... Hoşgeldin Ey Şanlı Nebi.

♦Mevlid Kandili Hürmetine Herkesin gönlünde ki dualar kabul olsun salat ve selam Şanlı Efendimize olsun.

♦İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

♦“Alemlere rahmet olarak gönderilen” Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in yeryüzünü şereflendirdiği gün olan #MevlidKandilimizMübârekOlsun Tüm İslam aleminin #MevlidKandili ni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.

♦İyi ki doğdun Ya MUHAMMED , Biz Seni Görmeden Sevdik Hep Seveceğiz, Yolun Yolumuzdur. Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammed #MevlidKandili‘miz Mübarek Olsun
Mübarek Kandilin, dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm gören, hürriyet ve memleket hasreti çeken bütün mazlumların kurtuluşuna vesile olması temennisiyle, İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.

♦Mevlid Kandili, 'O'nun güzel hatırasını içimizde, işimizde hayatımızda, düşüncelerimizde, duygularımızda, eylemlerimizde ve evlerimizde yaşatmaktır. Tüm İslam aleminin kandilini tebrik ederim

♦Bu mübarek gecede, toplum olarak büyük küçük demeden camileri doldurup, ibadetlerimizi en samimi bir niyetle ifa etmeliyiz. Böylesine mübarek gün ve gecelerin tüm mazlum coğrafyalara birlik ve beraberlik getirmesini temenni ederim. Tüm İslam aleminin Mevlit Kandili mübarek olsun

♦Zulmün, cehaletin hüküm sürdüğü kapkaranlık dünyayı, gelişiyle bir güneş gibi aydınlatan efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) doğum günün kutlu olsun.

♦Benim çocuğum yok,ardımdan okuyacak kimse olmayacak" diye ağlayan Hz.Bilal'i, "Üzülme! Ümmeti Muhammed her ezandan sonra sana okuyacak" diye teselli edişini

♦Mevlid Kandilinin başta İslam Alemi olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederim.
Sabah Nur'unu onun çehresinden Aldı Gece ise karanlığı onun siyah saçlarından aldı O faziletler ve ulviyeti ile bütün Resullerden üstün oldu Soyu çok temiz şerefi pek yücedir Ve RABBİ onu huzuruna davet etti "Şüphesiz ki, Allah ve melekleri, Peygamber'e çokça salât ederler. Ey müminler! Siz de O'na salevat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin."(Ahzab-56) “Seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.”(Enbiya süresi-107)

♦Mevlid Kandili'nin milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğinin oluşmasına, ayrıca bütün dünyada barış ve huzurunun daim kılmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum

♦Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet"i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

♦Gelişiyle mazlumun yetimin yüzü güldü... Efendimizin Doğumu Mübarek Olsun!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler