1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. “Memurun ocağına incir ağacı diktiler”
“Memurun ocağına incir ağacı diktiler”

“Memurun ocağına incir ağacı diktiler”

Ömer Çeker Memur zamları hakkında şubede basın açıklaması yaparak; “Memurun ocağına incir ağacı diktiler.” Dedi

A+A-

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Çeker Yapmış olduğu açıklamada; Hükümetin Paydaş Sendikası Kamu çalışanlarının Ekonomik sosyal haklarının geliştirilmesi için  2014 ve 2015 yılı için hükümetle yapmış olduğu  İki yıllık toplu sözleşmede Kamu çalışanlarını mağdur eden toplu sözleşme imzalamıştır.

 

Diyen Çeker; Kamu çalışanlarının üye olmuş olduğu malum paydaş Konfederasyon Kamu Çalışanlarından almış olduğu yetkiyi hükümet lehinde kullanarak hükümetin memura yapmayı göze alamadığı ücret zammına hükümetin önerdiğinden daha aşağı bir zamma imza atarak  “Memurun Ocağına İncir Ağacı Diktiler.” Dedi. Başkan Çeker; “Toplu Sözleşme Masasında Hükümetten ENFLASYON FARKI DAHİ İSTEMEYEN paydaş sendika Toplu Sözleşme masasında Memuru EFLASYONA Mağlup ettirdi. Memur bu gün 15 Temmuzda bankamatiklerden maaşlarını aldıklarında memuriyet hayatında ilk kez  karşılandıkları  bir durumla  karşılaşacaklar, Zamsız Maaş Almış olacaktırlar.

 

Diyen Çeker; Temmuz ayında maaşlarına bir kuruş bile zam gelmediğini görecekler.  Sadece maaşlarında değil sabit ek ödemenizde, aile yardımı gibi sosyal ödemelerde de bir kuruş bile zam gelmedi. Kendilerini  memur sendikası sanan aslında Hükümetin paydaş “ortağı” olan sözde sendika  toplu sözleşme masasında hükümetin teklifinden daha düşük bir teklife evet dediler. Enflasyon farkı da istemediler.” Dedi.

 

Çeker; Toplu  sözleşme yapma yetkisini kötüye kullandılar. Hükümetin paydaşı “ortağı” konfederasyon yöneticileri memurların hak ve menfaatlerini korumak, genişletmek, geliştirmek yerine Kamu çalışanlarının sosyal haklarını daraltan  bir toplu sözleşme imzaladılar. TÜİK verilerine göre 2014 yılının ilk altı ayında enflasyon oranı yüzde 5.7 çıkmıştır. Hükümetin paydaşı olan sarı sendika Hükümetle hiç pazarlık yapmayıp hükümetin açıkladığı yüzde 3+3 zamma razı olsa idiler, Bugün enflasyon farkı olarak yüzde 2.7 daha maaşınıza zam yapılmış olacaktı. Sendika bile diyemeyeceğimiz Hükümetin paydaşı “ortağı” olan sarı sendika Hükümetin vermiş olduğu % 3+3 istemediler.” Dedi. 

 

“Kamu çalışanlarına kirli bir oyun oynadılar”

 

Şube Başkanı Çeker; Kamu çalışanlarına Kirli bir oyun oynadılar.  Masaya yüzde 6+6, taban aylığı 100 TL zam ve 234 TL aile yardımı talebi ile oturdular. Sadece 123 TL  seyyanen zamma imza attılar. Kısacası memura iki yüzlü davrandılar. Dedi. Çeker;  Bugün enflasyon karşısında memurun maaş zammı çoktan buharlaştı.  Memur enflasyon karşısında kaybetti. Memur - Sen 2014 yılını Kamu Çalışanlarına  zehir etmiş. Ocaklarına İncir ağacı dikmiştir. Temmuz ayı itibarıyla pratisyen bir doktor 119 TL, ebe hemşire, sağlık teknisyenleri ve sağlık memurları 60 TL, Memurlar 46 TL, Hizmetliler aylık 28 TL zarardadırlar. Aile yardımı Temmuz 2013’te 163 TL’idi. Temmuz 2014’te de 163’TL olarak kaldı. Halbuki sadece yüzde 3+3 ve enflasyon farkına bile evet denilseydi bugün aile yardımı 178 TL’ olacaktı. Ama tüm bunları Hükümetin paydaş sendikası “ortağı” istemedi.  Kamu çalışanlarını düşünmedi. Diyen Çeker;   Onlar hesabını sadece kendi siyasi ikballeri üstüne yaptı. Ona göre zam isteyip, imzayı attılar. Hesaplarında, kitaplarında, akıllarında ve imzalarında memurlar olmayan Malum-Sen’in yol açtığı bu felaketi hiçbir kamu çalışanı unutmamalı, aklından çıkarmamalıdır.” Dedi.

 

“İncir ağacı dikenlere memurlar gerekli dersi vermeli”

 

Ömer Çeker; Sadece unutmamak yetmez, malum sendikanın 2014 yılında ellerindeki imza yetkisini Kamu Çalışanlarına aleyhinde “kötüye” kullanarak yapmış oldukları bu ekonomik zulmün hesabını kamu çalışanları Hükümettin paydaş sendikasına sormalıdırlar. Dedi. Başkan Çeker;  Kendilerine ikiyüzlü davranan, hükümetin teklifinden daha düşük bir zamma imza atanların yanlarına bunu kar bırakmamalıdır. Memurun ocağına incir ağacı dikenlere memurlar gerekli dersi vermelidir.

 

Bunlara daha fazla tahammül etmemelidirler. Diyen Çeker; Kamu çalışanları malum sendikaya her ne şekilde üye olmuş olsa dahi kendilerine yapılmış olan bu ekonomik kötülüğe karşı bir imza atarak kendilerine 2014’ü zehir eden, ceplerinde kocaman bir delik açan, enflasyon canavarına memuru teslim eden malum sendika ile yollarını ayırmalıdırlar. Dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.