1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meclis'te kentsel dönüşüm açıklaması!

Meclis'te kentsel dönüşüm açıklaması!

Gebze Belediye Meclisi’nin Eylül ayı oturumu Kent Meydanı’ndaki toplantı salonunda yapıldı.

A+A-

Gebze Belediye Meclisi’nin Eylül ayı oturumu Kent Meydanı’ndaki toplantı salonunda yapıldı. Çok sayıda gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve belediye meclis üyeleri, gündem dışı konularla ilgili de söz alarak görüşlerini açıkladılar.

 

 

GEBZE’NİN TOZU GELSE ŞUMNU’YU İHYA EDER

 

 

 

Meclis toplantısını Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Bulgaristan temaslarıyla ilgili bilgi vererek açan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 2.5 milyona yakın Türkün yaşadığı Bulgaristan’la ilişkilerin geliştirilmesinin iki ülkenin de yararına olduğunu belirterek, “Razgrad vilayetine bağlı Samuil beldesi ile rahmetli Ahmet Penbegüllü döneminde başlayan kardeş şehir ilişkilerini karşılıklı temaslarla yeniden geliştiriyoruz. Orada yaşayan soydaşlarımızın bizden beklentileri çok fazla. Bizden her konuda destek bekliyorlar. Bulgar yetkililer de bizlerden ülkelerine daha fazla yatırım istiyor. Şumnu’da yerel yetkililer, ‘Gebze’nin tozu bize gelse Şumnu ihya olur’, diyorlar. Biz de kendilerinden yatırımcılar için gerekli kolaylıkların sağlanmasını istedik.” dedi.

 

 

 

ORTA HASARLI BİNALAR VE KENTSEL DÖNÜŞÜM

 

 

 

Gebze’de vatandaşlarla yaptığı görüşmelerde kendisine en fazla orta hasarlı binaların durumu ile İnönü’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının sorulduğunu ifade eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İnönü Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm uygulamasının boş alanlarda gerçekleştirileceğini kaydederek, “Herkes rahat olsun, bir sıkıntı olmayacak” dedi. Köşker toplantıda orta hasarlı binalarla ilgili bilgilendirme yapması için aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclisi imar komisyonu üyesi de olan belediye meclis üyesi Yunus Tekin’e söz verdi. Yunus Tekin, orta hasarlı binaların güçlendirilmesiyle ilgili 6 maddelik yazıyı okuyarak orta hasarlı bina sahibi vatandaşlardan yasal süre içinde gerekli işlemleri yapmalarını istedi.

 

 

 

İÇKİLİ YER BÖLGESİ OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

 

 

Toplantıda Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün talebi üzerine gündeme alınan Belediye sınırları içerisinde İçkili Yer Bölgesinin Tespiti, Karar ve Krokisinin Hazırlanması ile ilgili Hukuk Dilekçe Komisyonu Raporu oylanarak oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Köşker, konunun bakanlık müfettişlerinin incelemelerinde belediyeden bu yönde bir çalışma yapılmasının istenmesi üzerine gündeme geldiğini belirtti.

 

Belediye meclis toplantısında gündemde yer alan diğer maddeler ve imar tadilat talepleri detaylı inceleme yapılmak üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

 

 

 

KENT KONSEYİ’NİN İKİ PROJESİ UYGUN BULUNDU

 

 

 

Eylül ayı meclis toplantısında gündeme gelen Gebze Kent Konseyi’nin hazırladığı Gebze Tarihini Öğretiyor Projesi ile Sunuculuk Kursu Projesi, Çevre ve Sağlık Komisyonu’nun raporu doğrultusunda yapılan oylama sonucu kabul edilirken, Gebze’nin Trafik ve Park Sorunu Çözümü Projesi’nin ise bir sonraki meclis toplantısında görüşülmesine karar verildi. Toplantıda bu yıl 3. Lig’de mücadele edecek olan Gebzespor’a başarılar dileyen Başkan Köşker, belediye meclis üyelerine Gebzespor kombine biletlerini dağıttı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.