1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. MARKA'dan 16 milyonluk proje desteği

MARKA'dan 16 milyonluk proje desteği

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 16 milyon TL olan iki yeni mali destek programını açıkladı.

A+A-

MARKA bünyesinde bulunan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerine yönelik toplam 16 milyon TL'lik iki yeni mali destek programı açıklandı. Leyla Atakan Kültür Merkezi'nde yapılan törenle, 2010-2013 TR42 Doğu Marmara Bölge Planı ışığında belirlenmiş temel strateji ve öncelikleri kapsamında hazırlanan, "Temiz Üretim Mali Destek Programı" ve "Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı" kamuoyuna anlatıldı. Törene, Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Guni, MARKA Genel Sekreter Vekili Tolga Şahin ve mali destek hakkında bilgi almak isteyen kuruluş temsilcileri katıldı.

 

 

Törende, yürütülen program hakkında sunum yapan MARKA Kurucu Uygulama Birimi Başkan Vekili Şevket Kırcı, kar amacı güden kuruluşlara yönelik, 'Temiz Üretim Mali Destek Programı' ile KOBİ'lerin ve kar amacı güdün kooperatiflerin temiz üretime geçiş ile yenilenebilir enerji üretim ve kullanımına yönelik projelerine destek sağlanacağını belirtti. Kırcı, "Kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik , 'Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı' ile kar amacı gütmeyen kuruluşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamada ve sosyal hayata katılımda özel desteğe ihtiyaç duyan sosyal grupların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projelerine karşılıksız mali destek sağlanacaktır" dedi.

 

 

Toplam bütçesi 8 milyon 500 bin TL olan, 'Temiz Üretim Mali Destek Programı' kapsamında üretim süreçlerinin gözden geçirilerek çevresel sürdürülebilirliğin arttırılmasına yönelik faaliyetlere 30 bin TL ile 400 bin TL arasında destek verileceğini ifade eden Kırcı, "Toplam bütçesi 7 milyon 500 bin TL olan, 'Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı' kapsamında ise tüm sosyal taraflar açısından fırsat eşitliğini temel alan hizmetler geliştirerek Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova illerinin daha yaşanabilir bir bölge yapmak amacıyla hazırlanan projelere 100 bin TL ile 750 bin TL arasında destek verecektir" diye konuştu.

Öte yandan proje başvurularının, program hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru rehberi ile bilgilendirme ve eğitim toplantılarının takviminin ajansın www.marka.org.tr isimli internet sitesinde yer aldığı bildirildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.