1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MARKA ve KSO'dan işletme semineri!

MARKA ve KSO'dan işletme semineri!

MARKA ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen seminerde KOBİ’lerin Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) hisselerini halka arz imkanları hakkında katılımcı firmalara bilgilendirme yapıldı.

A+A-

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ( MARKA ) ve Kocaeli Sanayi Odası (KSO) işbirliği ile düzenlenen seminerde KOBİ’lerin Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) hisselerini halka arz imkanları hakkında katılımcı firmalara bilgilendirme yapıldı.

 

 

MARKA KOBİ'LERİ BORSAYA KAZANDIRIYOR

 

 

Seminer, Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet Turabi’nin konuklara hitaben yaptığı konuşma ile başladı. Memet Turabi, KOBİ tanımının 2003’te Türkiye’de resmi bir tanım çerçevesinde kullanılmaya başlaması sayesinde bugün GİP gibi pek çok finansman enstrümanının hedef kitlesinin sağlam bir biçimde oluştuğunu ifade etti. KOBİ tanımının yapılmış olmasının aynı şekilde KOSGEB’in desteklerini de daha etkin hale getirdiğini ifade etti. Daha sonra söz alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Kocaeli Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ahmet Yazıcı ise, “Doğu Marmara KOBİ’leri Borsaya Kazandırılıyor” olarak 5 ilde düzenlenecek KOBİ Halka Arz Seminerlerine başladıklarını ve Türkiye’de yeni kurulan GİP te işlem görmeye en hazır KOBİ’lerin Doğu Marmara’da olduğunu söyledi. Yalnızca KOBİ’lerimizin karar vermesi gerektiğini ve MARKA olarak bu süreç içerisinde yanlarında olacaklarını belirtti.

 

 

GİP HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

 

Seminerde ilk sunumu yapan İMKB Gelişen İşletmeler Piyasası Müdürü Korhan Eryılmaz, dinleyicilere bu yeni borsanın Hisse Senetleri Piyasası ve onun altındaki İkinci Ulusal Pazar ile benzerliklerini ve farklarını aktararak başladığı konuşmasında Piyasa Danışmanı firmaların önemini vurguladı. Korhan Eryılmaz, firmaların hisselerini GİP’e ihracında tamamen Piyasa Danışmanı firmaları yetkilendirdiklerini belirtti. SPK Ortaklıklar Finansmanı Dairesi Uzmanı Emre Koçaker ise sunumunda Hisse Senetleri Piyasası’nda kote olan firmaların tabi olduğu denetim ve izleme mevzuatı ile GİP’e tanınan muafiyet ve kolaylıklar hakkında bilgilendirme yaptı. Emre Koçaker, bu kolaylıkların GİP’i daha da cazip bir piyasa haline getirdiğini vurguladı.Gelişen İşletmeler Piyasası’nı tanıtıcı seminerleri yarın Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, 21 Şubat'ta Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, 1 Mart'ta Körfez Ticaret Odası ve 8 Mart tarihinde Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde devam edecek.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.