1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kuşkan: "Kan davası bitecek"

Kuşkan: "Kan davası bitecek"

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, parti içinde ses getirecek önemli mesajlar verdi. Kuşkan: "Parti içinde yaşanan kan davasını sonlandıracağım ve tarafları bir araya getireceğim” diye konuştu.

A+A-

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, parti içinde ses getirecek önemli mesajlar verdi. Kongre ve kurultaydan sonra CHP'nin rayına oturduğunu, her kafadan bir sesin çıktığı karmaşık dönemlerin geride kaldığını söyleyen Kuşkan, çok sesliliğin artık partinin büyümesi için yapılmaya başlandığını belirtti. Kuşkan, “CHP artık iyi gidiyor. Kamuoyunda hoş olmayan bir yanı yoktur” dedi.

 

 

 

CHP'YE SAYGI VAR

 

 

Yıllardır halktan kopuk bir süreç yaşandığını söyleyen Kuşkan, halkın arasına katıldıklarında ciddi bir saygı fakat biraz da şaşkınlık gördüklerini ifade etti. Kuşkan, “İlçelerimizdeki kahvehanelere, köylere gittiğimizde, ‘CHP meydanı AKP'ye bıraktı diye korkuyorduk. Artık CHP var, geziyorken görünmeniz bizi sevindirdi' gibi hoş tepkilerle karşılaşıyoruz. Halkın bize özlem duyduğunu görüyoruz. Bize düşen, bundan sonra çok daha fazla çalışmak olacaktır” ifadesini kullandı. 

 

 

 

ADAYLAR ÇALIŞACAK

 

 

CHP'de artık emek vermeden hiç kimsenin istediği yere gelemeyeceğinin altını çizen Kuşkan, belediye başkan adayı, belediye meclisi ve İl Genel Meclisi adayı olmak isteyenlerin önce partide çalışacaklarını, sonra önseçime girebileceklerini söyledi. Kuşkan, “Parayı bastır, birinci sırada aday ol devri bitmiştir. Artık kimseye eyvallahımız olmayacak. Çalışarak merdivenin basamaklarını tırmanacağız. Hak eden ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

TEK KOŞUL ÖNSEÇİM

 

 

Tüzük kurultayı ile partinin demokratikleşme yolunda çok ciddi adımlar attığını, parti içinde siyaset yapan hiç kimsenin hakkının artık yenmeyeceğini vurgulayan Kuşkan, CHP'nin kimyasını yansıtan demokratik olgunun yerleştiğini vurguladı. Kuşkan, “Partiyi yönetenlere artık taban, örgüt karar verecek. Yerel seçimde Büyükşehir adayı dışındaki diğer adayların tamamı önseçim ile belirlenecektir” şeklinde konuştu.

 

 

 

KONTENJAN OLACAK

 

 

Kuşkan, belediye meclisi ve İl Genel Meclisi seçimlerinde listenin ilk sıralarında kontenjan olacağını söyledi. Alanlarında uzman isimlerin kesinlikle listeye konulacağını, bu isimlerin önseçimin dışında tutulacağını vurgulayan Kuşkan, “Belediye meclisinde, şehir plancısı, mimar, çevre mühendisi, hukukçu, inşaat ve jeoloji mühendisi olması şarttır. Kentin genelini akademik olarak bilecek isimler gereklidir” dedi.

 

 

KUŞKAN'A TAM YETKİ

 

 

Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Kocaeli'de seçimi kazanmak için kendisine tam yetki verdiğini vurgulayan Kuşkan, “Bizim CHP'den başka idealimiz yok. Genel başkanım bana, ‘CHP adına senden, Kocaeli'de iyi bir yerel seçim istiyorum. Otur, düşün, taşın, ne yapman gerekiyorsa hepsini yap ama senden iyi bir sonuç istiyorum' dedi. CHP İl Başkanı olarak ne yapmam gerekiyorsa, örgütümle oturup bu başarıyı nasıl kazanırız onun hesabını yapacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

İSİMLER ÖNEMLİ DEĞİL   

 

 

Önseçimde çıkan her isimle çalışmaya hazır olduğunu belirten Kuşkan, isim üzerinde asla karar vermeyeceğini söyledi. Kuşkan, “Sefa olmuş, Hikmet olmuş hiç önemli değil. Benim için seçimi alabilecek kadro oluşturulması önemli. Adaylarımızı erken belirleyeceğiz. Kavga etmeden, hiç kimseyi üzmeden yolumuzda ilerleyeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

KAN DAVASI BİTECEK

 

 

Kuşkan, bazı ilçelerde partililer arasında ciddi sorunlar bulunduğuna, bu sorunların partiye büyük bir zarar verdiğine ve seçim kaybettirdiğine vurgu yapan Kuşkan, CHP'nin kalesi olan Kandıra'da sırf bu kavgalar ve ayrışmalar yüzünden seçim kaybedildiğini hatırlattı. Kuşkan, “Kandıra bizim içim çok önemli. Parti içinde yaşanan kan davasını sonlandıracağım ve tarafları bir araya getireceğim” diye konuştu.

 

 

 

KENTİ GERİ ALACAĞIZ

 

 

Kenti AKP'den geri alacaklarını dile getiren Kuşkan, sosyal belediyeciliğin AKP'ye göre olmadığını 8 yılda gördüklerini söyledi. AKP'nin kalıcı hiçbir proje ve eser üretemediğini söyleyen Kuşkan, “AKP şimdiye kadar hangi kalıcı eseri yaptı? Bizim yaptığımız baraj, İZAYDAŞ, otogar, buz sahası, SDKM ve benzeri kalıcı eserleri var mı? Onların yaptığı nedir? Yeşil alanlar. Kötü mü? Hayır ama kalıcı eserler değil. Bunların yaptığı sadece makyajdır. Belediyecilik bizim işimizdir” dedi.

 

 

 

YILDIRIM'DAN MEMNUN

 

 

Seçimlerde ve kongrelerde taraf olmanın çok doğal bir siyasi model olduğunu vurgulayan Kuşkan, “İzmit ilçe kongresinde destek vermediğim Selman Yıldırım seçimi kazandı. Kendisi de il kongresinde yanımda olmadı. Bu çok doğal bir yarış. Ancak, kongre sonrasında benim için taraf olmak bitmiştir. Selman benim ilçe başkanım ve görevini de iyi yapıyor, kendisinden memnunum. Sorunumuz yoktur. Her ikimizin de partimizi en iyi noktalara taşımaktır” şeklinde konuştu.

 

 

 

PROJELERİMİZ HAZIR

 

 

Göreve geldiklerinde kentin kalıtsal sorunlarını kökten çözecek projelerin hazır olduğunu ifade eden Kuşkan, “2009 yerel seçimlerinde kitapçık haline getirdikleri hangi projeleri yaptılar? Halkı kandırdılar sadece, halkı kendilerine inanmaya zorladılar. Bizim projelerimiz hazır ve bu projeleri yapacak vizyona sahip adaylarımız da olacaktır” dedi. 

 

 

 

AKP'NİN ENSESİNDEYİZ

 

 

Kentin iyi yönetilmediğini her seferinde açıkladıklarını belirten Kuşkan, yıllık bütçesi 1 milyar liranın üzerinde olan Büyükşehir Belediyesi'nin 8 yılda hiç bir sosyal ve kalıcı eser yapmadığını söyledi. Kuşkan, “AKP, bu kentin insanıyla alay ediyor, dalga geçiyor. Günü kurtarmanın peşindeler. Şu bilinsin ki artık AKP'nin ensesindeyiz” ifadesini kullandı.

 

 

 

EĞİTİMİN DURUMU ACI

 

 

Büyükşehir Belediyesi'nin laptop bilgisayar dağıtmasına karşı olmadıklarını ancak, bilgisayar dağıtarak eğitimdeki kalitenin yükseltilemediğine vurgu yapan Kuşkan, “Eğitimde tam bir rezalet yaşıyoruz. Kentin eğitim düzeyi geriliyor. Bu acı tablonun sorumlulukları olan vali susuyor, milli eğitim müdürü susuyor, AKP'li milletvekilleri susuyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

YANDAŞA GÖRE EĞİTİM  

 

 

Kocaeli'deki eğitimin gerilemesinin ‘yandaşa göre eğitim' yapılmasından kaynaklandığını söyleyen Kuşkan, “Bu rezalet, eğitim kadrosundan ve yöneticilerinden kaynaklanıyor. Eğitimde başıbozukluk çok fazla. Okullara atanan yöneticileri bilgi birikimlerine bakılmadan, kendilerine yakın yandaş diye atıyorlar. Bu kadrolaşma ilimizdeki eğitimi diplere itti” dedi. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.