1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kuşkan Fikri Işık'ı topa tuttu!

Kuşkan Fikri Işık'ı topa tuttu!

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık'ı yeni eğitim sistemiyle ilgili açıklamaları nedeniyle eleştirdi. Zırva tevil götürmez dedi.

A+A-

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan'ın aynı konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamanın içeriği şöyle: "TBMM Milli Eğitim Alt Komisyonu Başkanı ve AKP Kocaeli Milletvekili Sayın Fikri Işık, bir basın kuruluşumuza vermiş olduğu röportajda, kamuoyunca 4+4+4 olarak bilinen eğitim yasa tasarısını savunmak adına ne dediğini bilemez duruma düşmüştür."

 

 

"Sayın Işık'a öncelikle anımsatmak isteriz ki bir yasa tasarısı sizin yaptığınız gibi siyasi rakiplerinize saldırarak, kamuoyunu yanıltmaya yönelik yalanlarla savunulmaz. Uzun röportajda o kadar çok eleştirilecek yan var ki; insan bu yasa tasarısı için AKP'nin neden bu kadar ısrarcı olduğunu daha iyi anlamaktadır."

 

 

"Sayın Işık'ın bilimsellikten ve pedagojinin gerçeklerinden uzak gerekçeleri, aslında yasa tasarısının taşıdığı tehlikeleri açıklamaya yetmektedir. Çocuklarımızın geleceği, ülkemizin geleceğidir. Tercih, aydınlık bir geleceği karanlığa yeğlemek ise bu yasa tasarısı o amaca hizmet etmektedir. Tasarı ile şu anda 8 yıl olan zorunlu eğitim 12 yıla çıkmamaktadır. Halkımızı kandırmayınız!.. Zorunlu süre 8 yıl kalmakla birlikte 3 kademeye bölünerek ilk 4 yıllık dilimden sonra devreye girecek uygulamalarla sistem tamamen “ideolojik” amaçlara hizmet eder hale gelecektir."

 

 

"Eğitim biliminin ilköğretime başlama yaşı konusundaki süreleri bilimsel olarak net iken, bu yaşı 60 aya kadar çekmek kelimenin tam anlamıyla bir eğitim cinayetidir. Sayın Işık “gelişmiş ülkelerin de uyguladığı sistem” diyerek dünyadan ne kadar habersiz olduğunu kanıtlamaktadır. Soruyoruz: Bu sistemi uygulayan ülkeler hangileridir? İsteyen dindar çocuk, isteyen daha az dindar çocuk yetiştirsin” demekle neyi kastettiniz Sayın Işık? “Daha az dindarlığın” ölçüsü nedir? Bunu siz mi belirleyeceksiniz?"

 

 

"BU KADAR SAÇMALAMAK ZORUNDA MISIN?"

 

 

"CHP olarak tasarıya neden karşı çıktığımızı çok iyi biliyoruz Sayın Işık? Bu tasarıyla “eğitimin demokratikleştirileceği” iddianız gülünç olmaktan öteye, kendinizi çok kurnaz sandığınızı göstermektedir. Yine soruyoruz: Hangi meslek lisesi mezunu, eğitim aldığı alanla ilgili bir yüksek öğrenim programına girişte kısıtlamaya maruz kalmaktadır?Amaç “çağdaş dindar bir nesil istiyoruz” derken acaba ülkemizde “çağdışı dindar nesil” isteyenler de mi var?"

 

 

"Bu kadar saçmalamak zorunda değilsiniz Sayın Işık? Aslında “CHP'lilerde bile dindarlık vardır” diyen birisine cevap vermek bile gerekmez ama taşıdığı sıfatlar bunu zorunlu kılmakta. Son olarak anne-babalara sesleniyoruz: Böylesine sakat zihniyet sahiplerinden ve bu sakat zihniyeti, bulunduğu makamı kullanarak çocuklarımıza dayatan Milli Eğitim Bakanı'ndan çocuklarınızı koruyunuz!"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.