1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kuşkan: "AKP zulmüne karşı adayım"

Kuşkan: "AKP zulmüne karşı adayım"

Yalçın Kuşkan, il binasında düzenlediği basın toplantısında adaylığını resmen ilan etti.

A+A-

CHP'de beklenen oldu. İl Başkan adayı olup olmayacağı merak edilen mevcut il başkanı Yalçın Kuşkan, il binasında düzenlediği basın toplantısında adaylığını resmen ilan etti. İzmit ilçe kongresinde destek verdiği aday seçimi kaybetmesinin ardından başkan adayı olmayı düşünmeyen, fakat genel başkan Kılıçdaroğlu'nun isteği ile aday olan Kuşkan, adaylık açıklamasını şova dönüştürmedi. Basın açıklamasında kısa konuşan Kuşkan, “2014 yerel yönetim seçimlerinde kenti AKP'nin zulmünden kurtarmak için il başkanlığına adayım” dedi.

 

 

 

SADECE AKTAŞ KATILDI   

 

 

Kuşkan, il binasında düzenlediği basın toplantısında yanına il genel meclis grup başkan vekili Ahmet Elmas, büyükşehir belediye meclisi grup başkan vekili Fahri Örengül'ü alarak açıkladı.  Basın toplantısına, başkan adaylarından sadece Tamer Aktaş katıldı. Kuşkan, adaylık açıklamasının şova dönüşmemesi için kendisine destek veren ilçe başkanlarını bilme davet etmedi.

 

 

 

İHTİYAÇ VAR

 

 

Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçte geçtiği günümüzde CHP'ye şiddetle ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Kuşkan, “Bu sıkıntılı dönemde, CHP'nin varlığı ve izleyeceği politikalar oldukça önem teşkil etmektedir. Hem mevcut durum itibariyle ana muhalefet görevi hem de tarihsel yükümlülükleri ile partimizin sahip olduğu birikim ve kudret yalnızca yol gösterici olmamalı, aynı zamanda sosyal demokrat eksenli atıl olmayan değişimin ifadesi olan bir siyaseti doğurmalıdır” dedi. 

 

 

 

ÇABA GÖSTERDİK 

 

 

2011 genel seçimden kısa bir süre önce il başkanlığına atandığını söyleyen Kuşkan, yaklaşık 14 aylık kısa bir süre içinde parti içinde ortaya çıkan bazı sıkıntılara rağmen önemli cabalar ortaya koyduklarını söyledi. Kuşkan, “Atanmamla ilgili parti içi dinamiklerle bireysel anlamda uğraşmanın ötesinde kısa bir zaman diliminde partimizi genel seçimlere hazırlamak için ciddi bir çaba sarf ettik. Daha sonra sancılı bir tüzük kurultayı dönemini geri bıraktık. Son olarakta örgüt seçimlerimizi gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

 

 

 

BAŞINIZI EĞDİRMEDİK    

 

 

Parti içindeki tepkilere rağmken görevlerini yaparken, muhalefet olmanın sorumluluklarından da taviz vermediklerini söyleyen Kuşkan, “Tüm bu çalışmalar esnasında hiçbir zaman CHP'nin kurumsal kimliğini zedeleyecek ve herhangi bir partilimizin başını öne eğecek bir davranış sergilemediğimi, bundan sonraki yaşamımda ve görevlerimde de sergilemeyeceğimi belirtmek isterim” dedi.   

 

 

 

HEDEF 2014 SEÇİMİ 

 

 

Yerel yönetimleri AKP'nin elinden geri alma zamanının geldiğini belirten Kuşkan, “Üyesi olmaktan onur duyduğum CHP'de haklı mücadelemizden bir gün olsun yılgınlık duymadan çalışacağımı, kentimizde CHP yönetiminde sosyal demokrasinin egemen olması için mücadele edeceğimi, partimizi hayallerden uzak gerçekçi bir düzeyde, 2014 yerel seçimlerine hazırlamak için il başkanlığı görevine aday olduğumu açıklıyorum”  şeklinde konuştu.

 

 

 

BAŞARI DİLİYORUM 

 

 

İl başkanlığı konusunda adı geçen diğer adaylara başarı dileyen Kukan, “Aday arkadaşlarım bu görevlerini en iyi şekilde yapacaklarından şüphem yoktur. Partimiz ilçe kongrelerinin tamamlanması sonrası daha yoğun bir şekilde il başkanlığı konusunda değerlendirmeler yapmıştır. Sonuçta parti kamuoyu ve kent kamuoyundan göreve devam etmemiz konusunda ciddi destekler alınmıştır. Bu destek için gerek partili ve gerekse parti dışındaki tüm Kocaeli kamuoyuna teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.