1. HABERLER

 2. SAĞLIK

 3. Kozmetik Jinekoloji İşlemleri Nelerdir, Hangi Durumlarda Yapılır?
Kozmetik Jinekoloji İşlemleri Nelerdir, Hangi Durumlarda Yapılır?

Kozmetik Jinekoloji İşlemleri Nelerdir, Hangi Durumlarda Yapılır?

Kozmetik Jinekolog, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olan Op.Dr. Ebru Ünal ile kadınlara sunulan kozmetik jinekoloji işlemleri hakkında detaylı bir şekilde sohbet ettik.

A+A-

 

 

Kozmetik Jinekolog, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olan Op.Dr. Ebru Ünal ile kadınlara sunulan kozmetik jinekoloji işlemleri hakkında detaylı bir şekilde sohbet ettik. Kozmetik jinekoloji ile ilgili birçok yenilikleri bu yazımızda sizinle paylaşıyoruz.

Kozmetik jinekoloji kadının cinsellikten zevk almasını artırmalıdır.

Kozmetik jinekoloji uygulamalarının bir çoğu genital estetik işlemleri içerir. Bu uygulamalar her ne kadar estetik uygulama olsa da temel sebebi kadının cinsel hayatını olumlu yönde değiştirmektir. Kadının ilişkide rahatsız olduğu ve kaygı duyduğu görüntüyü düzeltmek, bozulduğunu düşündüğü genital bölge dokusunu yenilemek ve işlevini arttırmak, ilişkideki tatminini arttırmak kozmetik jinekoloji uygulamaları sayesinde olmaktadır.

 

Farklı sorunların, farklı çözümleri olacağı için birçok farklı yöntem ve ameliyat uygulaması vardır. Günümüz kadınlarının yoğun çalışma koşullarından dolayı, en etkili ve en az iş gücü kaybına sebep olan uygulamalar şu anda en popüler hale gelmiştir.

Kozmetik Jinekoloji size hangi konularda yardımcı olabilir?

 • Genital bölge beyazlatması
 • Vajinismusun botoks ile tedavisi
 • Labia minora (İç dudaklarda) küçültme; Labioplasti
 • Labia majora (Dış dudaklarda) küçültme
 • Labia majoranın yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırması
 • Ameliyat ile vajinal daraltma ve vajinaya yağ enjeksiyonu
 • Lazer ile vajinal yenileme ve daraltma
 • Lazer ile idrar kaçırma tedavisi
 • Orgazm aşısı
 • Vajinal yanma tedavisi
 • Menopoz sonrası vajinal kuruluğun lazer ile tedavisi
 • G spot enjeksiyonu

 

12 yıldır kliniğinde kozmetik jinekoloji işlemlerini yapan Op. Dr. Ebru Ünal kadınları uyardı. Bu uygulamaları yaptırmayı planlayan kadınların, işlemi yapacak hekim ve kullanacağı malzemelerin kalitesi ile ilgili mutlaka bilgi almış olması gereklidir. Kadın, hekim dışında herhangi bir kişiden bu tedavilerin yapılmasını istememelidir. Uygulamayı yapacak hekimin bu konularda eğitim almış olması, kadının işlem sonrası memnuniyeti için çok önemlidir. Kendi kliniğinde kadın doğum uzmanlarına kozmetik jinekoloji eğitimi veren Kozmetik Jinekolog Op. Dr. Ebru Ünal, kullanılan materyallerin en iyi kalitede olmasının kadının işlem sonrası alacağı cinsel tatmini doğrudan etkileyeceğini söyledi.

Vajinal daraltma işlemi için ameliyat mı, lazer tedavisi mi?

Kadının şikayetine, yaşına ve doğum sayısı ve doğurganlığının devam edip etmeyeceğinde göre tedavi planlanmalıdır.

 

Hiç doğum yapmamış ve genç bir kadının vajina daraltma için ilk seçeneği ameliyat olmamalıdır. Bu kadınlar mutlaka vajinal lazer ile daraltma işleminden fayda görecektir.

 

Ayrıca ameliyat sonrası normal doğum şansı azalacağı için bu tür cerrahi işlemleri doğurganlığını tamamladıktan sonra yapması kadın sağlığı açısından daha iyidir. Sezaryen ile doğum yapmış veya hafif/orta derece vajinal gevşekliği olan kadınlar da lazer ile vajinal daraltmadan ciddi fayda görürler.

 

Vajinal lazer işlemi 3 seans yapılmalıdır ve sonrasında şikayetin tekrarlanmasına göre lazer işlemi uygulaması tekrar yapılabilir.

 

Büyük bebek doğurma hikayesi olan veya 3 ten fazla normal doğum yapmış kadınların, ya da ciddi vajinal sarkması olan kişilerin ise ameliyat ile vajinal daraltma işleminden ciddi fayda göreceklerini söyleyebilirim. Ben uyguladığım teknikte, vajinal duvarlar daraltıldıktan sonra, kadının göbek ya da bacak iç yüzünden alınan yağ dokusu inceltilerek vajinaya enjekte ediyorum ve böylece daralmanın daha da arttırılmasını sağlıyorum. Ayrıca yağ enjeksiyonu ile vajinal kuruluk sorununda da ciddi şekilde azalma olur. Cerrahi işlem ile vajinal daraltma ameliyatından sonra kadın en az 1 hafta evde yatarak dinlenmeli ve 6 hafta ilişkiye girmemelidir.

Vajinal lazer gerçekten etkili midir?

Vajinal lazer ile daraltma ile ilgili bana en sık gelen soru, vajina daraltma lazerinin gerçekten daraltma yapıp yapmayacağı konusunda oluyor. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki vajinal lazer uygulaması çok etkilidir ve herhangi bir yan etkisi de yoktur. Vajinal lazer sayesinde dokuda sıkılaşma oluşur, laksite belirtisi olan hava sesi gelmesi lazer sonrası azalır veya geçer, ilişkide oluşan kuruluk geçer, cinsel ilişkide kadının zevk alması kesinlikle artar. İdrar kaçıran kadınlar, ve idrar kesesinde yanma şikayeti olan kadınlar, vajinal lazerden ciddi fayda görürler.

Kozmetik jinekoloji işlemlerinin bir kaçı aynı anda uygulanabilir.

Kadın aynı anda farklı sıkıntılardan muzdarip olabilir. Bu nedenle mesela labioplasti sırasında genital beyazlatma ve vajinal lazer işlemini beraber yapabiliyoruz. Vajinal lazer ile vajinal daraltma işlemi yaptığımız kadına aynı seansta orgazm aşısını uyguladığımız sık oluyor. Bazen de yaptığımız tek bir işlem, kadının birden fazla sorununu çözebiliyor. Mesela orgazm aşısı, idrar kaçırmaya iyi geldiği gibi vajinal yanmayı da geçirebiliyor.

 

Mayıs 2020’de İstanbul’da Vadi İstanbul’da yeni muayenehanesinde hizmet vermeye başlayacak olan Kozmetik Jinekolog Op.Dr. Ebru Ünal’a 05326324034 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.