1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. “Köşker görevden alınacak mı?”

“Köşker görevden alınacak mı?”

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar AKAR Gebze Belediyesine ilişkin soruşturmanın peşini bırakmıyor

A+A-

AKAR 10 ay önce açılan soruşturmaya ilişkin bir kez daha Bakan Güler’e soru önergesi vererek soruşturmanın akıbetinin hangi aşamada olduğunu sordu.

 

AKAR önergesinde Ahmet Ayan adlı vatandaşın 2012 şubat ayında Bakanlığa yapılan şikayet ve iddialarına ilişkin Haziran ayında vermiş olduğu soru önergesinin cevabının üzerinden geçen süre zarfında neler yapıldığı ve Köşker’in soruşturmanın selameti açısından görevden alınmasının gündemde olup olmadığını sordu. Haydar Akar önergesinde, “17.02.2012 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığına ve Bakanlığınız Teftiş Kurulu Başkanlığına Ahmet AYAN adlı vatandaşımızın Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker hakkında detaylı olarak hazırlanmış iddialar ve şikayet dilekçesine ilişkin vermiş olduğum 12 Haziran 2012 tarihli ve 7/8489 sayılı soru önergeme Bakanlığınızca 11.09.2012 tarihinde verilen cevapta Gebze Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER hakkındaki iddialara ilişkin 13.04.2012 tarih ve 3986 sayılı onay ile Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR’ın araştırma yapmak üzere görevlendirildiği belirtilmiştir.

 

Bu bağlamda; Geçen 10 aylık süre zarfında iddialara ilişkin yapılan soruşturma hangi aşamadadır? Soruşturmada ne gibi bulgular elde edilmiştir? 10 ayı aşkın süredir devam eden bu soruşturmanın sonuçlanması için öngörülen bir tarih var mıdır? Bu aşamada belediye başkanının görevine hale devam ediyor olması soruşturma açısından uygun mudur? Soruşturmanın selameti açısından görevden alınması düşünülmekte midir?” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.