1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Köşker: "Gebze hak ettiği değeri alacak"

Köşker: "Gebze hak ettiği değeri alacak"

AK Parti’nin ilçe danışma kurulu toplantısında 3 yıllık dönemde kazandırılan hizmetlere ilişkin sunum gerçekleştiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “3 yılda 120 irili-ufaklı projeye imzamızı atarak Gebze’de değişimi başlattık. Bu değişim ve gelişim

A+A-

AK Parti’nin 42. İlçe danışma kurulu toplantısı, Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in 3 yıllık hizmetlerini slayt gösterisi eşliğinde sunduğu ilçe danışma toplantısına AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Mehmet Ali Okur, Zeki Aygün, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun, teşkilatların çeşitli kademelerinde görevli çok sayıda partili, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve basın mensupları katıldı. 

 

 

5 BİN YENİ ÜYE 

 

 

Programın açılışında konuşan AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, üye sayısını 5 bin yeni üye ile arttırarak çalışmalara başladıklarını söyledi. AK Parti iktidarı döneminde yerel yönetimlerde hizmet seferberliği başlatıldığını ifade eden Kaflı, Kocaeli ve Gebze’de var olan sorunların teker teker çözüldüğüne dikkat çekti. Kaflı’nın ardından söz alan bölge milletvekilleri ise konuşmalarında, yapılan hizmetler ve hayata geçirilen projeler hakkında konukları bilgilendirdi. 

 

 

45 VİLAYETTEN BÜYÜK KENT

 

 

Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi salonunu dolduran konuklara hitaben yapılan kısa selamlama konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “AK Partimizin çok değerli mensupları. 2009 yılında teşkilatımızın ve halkımızın bize tevdi ettiği ve bizleri Gebze halkına hizmetle şereflendirdiği, görevimizin 3. yılında sizlerin karşısında olmaktan ve icraatlarımızın muhasebesini yapmaktan, kıvanç ve bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek istiyorum” sözleriyle başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Sunumuma geçmeden önce, bir gerçeği dikkatinize sunmak istiyorum. Sevgili dostlar! 45 vilayetten büyük olan, 330 bin nüfuslu sanayi kenti Gebze’de günü birlik nüfus 750-800 bine ulaşmaktadır. 

 

 

 

GEBZE’DE DEĞİŞİMİ BAŞLATTIK 

 

 

Bizler;  nüfusları sabit olan kentlerden farklı olarak sanayisi, stratejik konumu, Anadolu’nun önemli kavşaklarından olması hasabiyle,  750-800 bin kişiye hizmet etmenin sorumluluğunu üzerimizde taşımaktayız. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle, ‘Gebze Halkını Mutlu Etmek En Büyük Projemiz’ diyerek, Gebze’de değişimi başlattık. İlçe başkanımızın, İl başkanımızın, teşkilatlarımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımızın, milletvekillerimizin, bakanlarımızın destekleri ve Gebzeli hemşerilerimizin gösterdiği teveccühle; özellikle Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2023 vizyon hedefleri doğrultusunda, Gebze’mizi marka şehirler arasına sokma gayreti içerisindeyiz. 

 

 

3 YILDA 120 PROJEYE İMZA 

 

 

İşte böylesine istisnai bir konuma sahip Gebze’de, 3 yıllık görev süremiz içerisinde,  irili ufaklı yaklaşık 120 proje ürettik ve halkımızın hizmetine sunduk. Gebze’nin sorunlarını tek tek tespit ederek başladığımız bu değişim ve gelişim yolculuğunun uzun soluklu olabilmesi için çözüm odaklı projeler ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz. İnsanların yaşamak zorunda olduğu değil, yaşamaktan keyif aldığı Gebze için, halkımızın mutluluğu ve refahı için yapmış olduğumuz hizmetleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Gelin, 3 yıl içerisinde Gebze de gerçekleştirdiğimiz gelişim ve değişimi hep birlikte görelim.” 

 

 

HEDEF MARKA KENT GEBZE 

 

 

Selamlama konuşmasının ardından Başkan Köşker, özel olarak hazırlanan sunum eşliğinde Gebze’de hayata geçirilen projeler hakkında ve hizmetler hakkında konuklara kapsamlı bir brifing verdi. Yaklaşık 50 dakika süren sunum boyunca temel ve sosyal belediyecilik hizmetleri hakkında sunum yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ilçeyi marka kentler arasına sokma hedefiyle yola çıktıklarını ve bu yolda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi ile yürütülen koordineli çalışmalarla Gebze’de değişimi başlattıklarını belirten Başkan Köşker, Gebze Kent Meydanı inşaatının tamamlanmasıyla ilçeye hak ettiği çağdaş bir değeri kazandırmış olacaklarının altını çizdi. 

 

 

TEŞKİLATLARIN DESTEĞİYLE 

 

 

Teşkilatların yapılan hizmetlerin halka anlatılmasında önemli görevler üstlendiğini söyleyen Başkan Köşker, “Gebze’yi marka kent yapma yolunda bizleri yalnız bırakmayan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen partimizin her kademesindeki gönüldaşlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim” dedi. Başkan Köşker, salonu dolduran konukların beğenisini ve taktirini toplayan sunumunu, Gebze Kent Meydanı’nda bulunan su oyunları havuzunda gerçekleştirilen gece gösteriminin yer aldığı video görüntüsüyle sona erdirdi. 

 

 

CİVELEK’TEN TEBRİK 

 

 

Başkan Köşker’in sunumunun ardından ilçe danışma kurulu toplantısının değerlendirme ve kapanış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, “3 yıllık icraat döneminde Gebze’ye kazandırılan hizmetler ve yapılan yatırımların kısa bir özeti olan sunumu gerçekleştirdiği için belediye başkanımız Adnan Köşker’i huzurlarınızda tebrik ederim. Birlikte bir kez daha gördük ki; AK Partimizin iktidarı döneminde 3 yıl gibi kısa bir sürede yapılan hizmetlerle Gebze’mizde önemli sorunlar ortadan kaldırılarak, halkımızın daha modern bir kentte yaşaması için önemli adımlar atılmış. Bu hizmetlerde emeği olan tüm kardeşlerimizi kutlarım” dedi. Program, fuayede verilen kokteylin ardından sona erdi.     

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.