1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KOSBAŞ'ta Genel Kurul Toplantısı yapıldı!

KOSBAŞ'ta Genel Kurul Toplantısı yapıldı!

Kosbaş-Kocaeli Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş.’nin 2011 yılı faaliyetlerine ait Genel Kurul Toplantısı 13 Mart 2012 tarihinde saat 10.00’da şirket merkezinde yapıldı.

A+A-

 Kosbaş-Kocaeli Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş.’nin 2011 yılı faaliyetlerine ait Genel Kurul Toplantısı 13 Mart 2012 tarihinde saat 10.00’da şirket merkezinde yapıldı. Toplantıda, 12 maddelik Gündem konularının tamamı görüşülerek karara bağlandı. Mevcut Yönetim Kurulu ve Denetçiler, herhangi bir değişiklik olmadan görevlerine devam ediyorlar.

 

 

Toplantının kapanışında, Kosbaş Yönetim Kurulu Başkanı M.Şerif Kanık Genel Kurul üyelerine teşekkür ederek, Yönetim Kurulu’nun aynı sorumluluk anlayışı ve ciddiyetle çalışmaya devam edeceğini belirtti.  

 

 

 

 Kosbaş Yönetim Kurulu Başkanı M.Şerif Kanık,  “2011 yılı, bölgemizde işlem yapan firmalar için krizden çıkışın yavaş olarak seyrettiği  bir yıl olmuştur. Özellikle gemi sanayi sektörü, 2011’de tarihinin en zor yıllarından birini yaşamıştır. ABD’de başlayan ve ardından Uzakdoğu ve Avrupa ile devam eden borç krizi en çok gemicilik sektörünü etkilemiştir. 2007 yılında zirveye ulaşan Türk gemicilik sektörü, 2011 yılında  üretim, ihracat ve istihdamda büyük kayıplar yaşamıştır. Bölgemiz  açısından çok zor bir dönem olan 2011 yılında, tüm olumsuz ekonomik koşullara rağmen toplam ticaret hacminde artış sağlanması gelecek açısından umut verici bir gelişme olmuştur. Rakamlarla ifade etmek gerekirse, 2010 yılında 387.917.906 USD olan ticaret hacmimiz, 2011 yılında 549.610.874 USD seviyelerine ulaşmıştır.

 Bölgemizde üretimi gerçekleştirilen 6 adet deniz aracının teslimatı 2011’de müşterilerine yapılmıştır. Serbest bölgemizdeki arazi doluluk oranı yüzde 65 düzeyine ulaşmıştır.

 

 

 Önümüzdeki dönem için yapılan görüşmeler doğrultusunda, üretim amaçlı arazilerimizin önemli bir bölümünün kiralanması öngörülmektedir. Bu gelişmeleri takiben,  yapımı yarım kalmış olan idari ve sosyal binamızın tamamlanması konusundaki çalışmalarımız, bölgemize görsel yönden katkı sağlayacak peyzaj çalışmaları ile birlikte, projelendirme aşaması ile başlatılmıştır.2011 yılında bölgemiz içerisinde yapımı tamamlanan Ek Kamu Binası’na İzmit Gümrük Müdürlüğü’nün  taşınması ile bölgemizdeki firmalarımıza kolaylık ve katkı sağlanacaktır.    

 

 

 

 Ülkemizin en büyük ikinci sanayi kentindeki Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi olmanın verdiği sorumluluk bilincimiz ile siz sayın ortaklarımızın bize vermiş olduğu güven ve destekle, büyümeye yönelik çalışmalarımızı yoğun bir biçimde sürdürmekteyiz.Bu süreçte bizlere her zaman destek olan sizlere ve şirketimizin geleceğini sağlam temeller üzerine kurabilmesi için zamanını ve mesaisini harcayan değerli Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ediyor ve  2012 yılının ülkemiz ve şirketimiz açısından çok daha verimli ve başarılı geçmesi dileği ile şahsım ve Yönetim Kurulu’nun değerli üyeleri adına  saygılarımı sunuyorum.”

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.