1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kocaeli'nde ilaçlama seferberliği!

Kocaeli'nde ilaçlama seferberliği!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, karasinek, sivrisinek ve haşereler gibi hastalık yayma özelliği bulunan vektör canlılarına yönelik ilaçlama çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, karasinek, sivrisinek ve haşereler gibi hastalık yayma özelliği bulunan vektör canlılarına yönelik ilaçlama çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Her geçen yıl hizmetlerini genişleten ilaçlama filosu bu sene 52 ilaçlama 7 teknik personelle kent genelinde çalışmalarına devam ediyor. Özel durumlarda kullanılmak üzere Acil Müdahale Ekibi’nin kurulduğu filoya bataklık ve sazlıklara girebilen amfibik araç da dâhil edildi.

 

 

 

ÇALIŞMALAR İVME KAZANDI

 

 

Büyükşehir Belediyesi kış aylarındaki kapalı alan uygulamaları, yaz aylarında ise sulak alanlar ile ahır ve gübreliklerde yürüttüğü vektör uygulamalarına yıl boyunca devam ediyor. Vektör özelliği taşıyan canlıların doğaya hiçbir zarar verilmeden üremesinin kontrol edildiği çalışmalarda vatandaşlar oluşabilecek sağlık sorunlarından korunmuş oluyor. Vektör uygulamaları her geçen dönem ivme kazanarak daha kaliteli çalışmalarla kent genelinde yürütülüyor.    

 

 

 

PERSONEL VE ARAÇLAR GEÇER NOT ALDI

 

 

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ilaçlama çalışmalarında kullanılacak olan araçların ve bu araçlara ait donanımların işe uygunluğu gerekli birimler tarafından incelendi. İncelemelerde Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz ve Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber Zehiroğlu da bulundu. Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde Muayene Komisyonu’nca kontrolleri yapılan yeni dönem personel ve ekipmanlar geçer not aldı.

 

 

 

BATAKLIKTA İLERLEYEN ARAÇ

 

 

Vektörle mücadele kapsamında 52 ilaçlama, 7 teknik personel ve 18 çift kabin ilaçlama aracı hizmet verecek. Karada ve suda gidebilme özelliği taşıyan bir adet 8x8 amfibik aracın da ilaçlama filosuna eklendiği çalışmalarda bataklık, sazlık gibi ulaşılması güç alanlarda kolayca ilaçlama yapılabilecek. İlçe merkezlerindeki sinek yoğunluğunun azaltılması hedeflendiği hizmet kapsamında yeni dönem ilaçlama çalışmalarına ayrıca; arıcı maskesi ve yangın maskesi gibi özel donanımlara sahip olan bir Acil Müdahale Ekibi de bulunuyor.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.