1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kocaeli Sağlık Müdürlüğü o iddiaya cevap verdi
Kocaeli Sağlık Müdürlüğü o iddiaya cevap verdi

Kocaeli Sağlık Müdürlüğü o iddiaya cevap verdi

Kocaeli’deki bazı yerel internet sitelerinde yayınlanan “Sağlık Bakanı’nın Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesini Kiralıyor” başlıklı haberler hakkında açıklama yapıldı.

A+A-

Kocaeli’deki bazı yerel internet sitelerinde yayınlanan “Sağlık Bakanı’nın Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesini Kiralıyor” başlıklı haberler hakkında açıklama yapıldı.

Kocaeli Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada iddiaların asılsız olduğu belirtildi.

İşte o açıklama;

Kocaeli’deki bazı yerel internet sitelerinde yayınlanan “Sağlık Bakanı’nın Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesini Kiralıyor” başlıklı haberler hakkında açıklama gereği duyulmuştur. İlgili haberlerde öne sürülen iddialar mesnetsiz ve gerçek dışıdır. 

İnşaatı devam eden ve 2020 yılında tamamlanarak devreye alınması planlanan Kocaeli Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladığında, halkımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak ve bölgemizdeki hizmet kalitesini üst düzeye taşıyacaktır. 

Şehir Hastaneleri ile ilgili tüm işlemler mevzuat çerçevesinde hassasiyetle yapılmakta olup, yasal prosedürler dışında bir uygulama yapılması mümkün değildir. Diğer yandan şehir hastanelerinin açılacağı illerde, sağlık hizmetlerindeki insan gücü, tıbbi cihaz dağılımı ve mevcut hastanelerin rolleri bütüncül bir bakış açısı ile ilin ihtiyacına göre yeniden planlanmaktadır. Kocaeli ilinde de bu şekilde olacaktır. 

İlimizde bulunan herhangi bir hastane binasının ticari amaçla kiralanması veya sağlık dışı bir hizmet için kullanılması şeklinde bir planlama kesinlikle söz konusu değildir.  

Vatandaşlarımızdan istirhamımız, Sağlık Bakanlığı veya İl Sağlık Müdürlüğümüzün resmî açıklamalarını takip etmeleri ve bu tür asılsız söylentilere itibar etmemeleridir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.