1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kocaeli ilk termal oteline kavuşuyor!

Kocaeli ilk termal oteline kavuşuyor!

MARKA Genel Sekreter Erkan Ayan, Kocaeli’nin kültür ve turizm şehri olduğunu aktardı.

A+A-

 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinden oluşan Doğu Marmara bölgesinde Marka Kent Stratejik Kalkınma Planı çerçevesinde 53 farklı turizm çeşidine yönelik ilgili kurumlarla koordinasyon halinde turizm yatırımcılarına ve girişimcilerine yönelik özel tanıtım ve yatırım destek çalışmaları yaptıklarını hatırlattı, bu çalışmaların meyvelerini toplamaya başladıklarını söyledi. Genel Sekreter Erkan Ayan, bu iller içinde Türkiye’nin en önemli sanayi şehri olan Kocaeli’nin aynı zamanda antik kentleri, tarihi hamam ve konakları, köprüleri, kaplıcaları, plajları, mesire yerleri ile önemli kültürel ve turizm kavşak noktalarında yer alan bir kültür ve  turizm şehri olduğunu da aktardı.

 

Bu kapsamda yapılan yatırımlara ilişkin faaliyetlerde bulunan Genel Sekreter Erkan AYAN, Kocaeli Başiskele Yeniköy Mevkiinde inşaatı başlanan 5 yıldızlı termal otel inşaatında incelemelerde bulundu. Yapılan ziyarette otelin projesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mimar Türkan ÖZTÜRK otel ve inşaat hakkında bilgiler verdi. Yazlık mevkiinde çıkan termal su ile termal otel ve SPA merkezi olarak işletilecek olan otelde aynı zamanda 1000 kişilik konferans salonu olacak. 200 üzerinde odası olacak otelde suit odalar da olacak. Eylül Ayı içerisinde hizmete açılması planlanan otel Kocaeli’nin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Yapılan yatırımdan dolayı teşekkürlerini ileten ve birçok detayın özenle çalışıldığını söyleyen Genel Sekreter Erkan AYAN, yeni teşvik sistemi ile onaylı  turizm koridorlarında yapılacak yatırımlara ilave teşvikler geldiğini hatırlattı ve tüm yatırımcıları bölgeye bilgi almak için de MARKA Yatırım Destek Ofislerine davet etti.Genel sekreter Erkan AYAN, Turizm yatırımcılarına ve girişimcilerine yönelik  özel tanıtım ve yatırım destek çalışmaları yaptıklarını, bu çalışmaların meyvelerini toplamaya başladıklarını söyleyerek 2011 yılında mevcut 21.315 adet yataklı konaklama kapasitesine 10.921 adet yataklı konaklama kapasitesi ilave yatırımların başladığını ve yatırımcıların Doğu Marmara’yı keşfettiklerini ifade etti.

 

 

Genel Sekreter Erkan AYAN, ilgili kurumlarla yapılan işbirliği ve planlı çalışmalar neticesinde şu an 11 adet 5 yıldızlı, 11 adet 4 yıldızlı, 7 adet 3 yıldızlı, 8 adet butik ve apart otel yatırımının devam ettiğini Doğu Marmara’nın günübirlik turizm çeşitlerine ek olarak konaklamalı turizm yatırımlarına geçişinin hızlandığını ve bu yatırımların bir kısmının 2012 yılında faaliyet geçeceğini belirtti. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) olarak turizm yatırımcılarına yönelik olarak mevcut Bölge Planı ve Kalkınma Planı kapsamında özel tanıtım ve yatırım destek çalışmaları yaptıklarını ve bölgenin işbirliği ve güçbirliğiyle yapmaya devam ettikçe bölgenin tanınırlığının arttığını ve daha çok tercih edildiğini sözlerine ekledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.