1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kocaeli DKAB platformu kuruldu

Kocaeli DKAB platformu kuruldu

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesinin öncülüğünde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İmam-Hatip Ortaokulu ve İmam-Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenleri istişare toplantısı yapıldı.

A+A-

Ramazan ayında bir araya gelen ilahiyatçı eğitimcilerle yapılan istişare toplantısında seçilen icra heyeti üyeleri bu güne kadar öğretmenler adına çalışmalarını sürdürdüler. İlim Yayma Cemiyeti Eğitim Komisyonu Başkanı Hulusi GÜNGÖR’ün başkanlığında, Abdülmecid KARAARSLAN, Yusuf AKGÜN, Yakup CEYLAN ve İsmail LÜLECİ’den oluşan heyet ilk etkinlik olarak 09.12.2012 tarihinde “1.Öğretmen Mesleki Gelişim Semineri”ni gerçekleştirmek üzere çalışmalarını yaptı.Bu nedenle hem bu faaliyeti üyelerine duyurmak,hem üyelerle 2. İstişare toplantısı yapmak hem de öğretmenlerimizin anlamlı günlerinde onlarla birlikte olmak amacıyla,Kocaeli DKAB Platformu üyeleri;23 Kasım 2012 tarihinde SekaparkOtel’de 2. İstişaresini yapmak üzere bir araya geldiler.Çok sayıda öğretmen ve idarecimizin katıldığı toplantıda öğretmenler çalışmalara tam destek verdiler.

 

Kocaeli DKAB Platformu başkanı olarak Hulusi GÜNGÖR, yaptığı konuşmada katılımcıların hem aşure günlerini ve hem de öğretmenler gününü kutladıktan sonra çalışmaların amacını kısaca şöyle ifade etti: “Birbirimizi tanımak,sorunlarımızı paylaşıp çözüm üretmek, tecrübelerimizi paylaşarak birbirimizi yüreklendirmek, sosyal sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için birlik olmak,birlikten güç doğar esasından hareketle ortak projeler üreterek eğitimle ilgili tüm alanlarda ve öğretmenlerimizin mesleklerinde ve kişisel gelişimlerinde ortak zemin olacak sivil bir ortam hazırlamak” olduğunu söyledi. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizle başlatılan bu çalışmamızın inşallah “KOGEBİR (Kocaeli Gönüllü Eğitimciler Birliği)” adını alarak tüm branşlarda öğretmenlerimizin de katılımıyla kendilerini geliştirebilecekleri, sivil alanda da çalışmalar yapabilecekleri bir zemini oluşturmak hedefinde olduklarını söyledi.

 

Toplantıda söz alan Eğitim-Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı H. İbrahim KELEŞOĞLU: “Öğretmenlerimiz öğretmenler gününde kendilerine başkalarından değer verilmesini bekleyeceklerine bu gibi ortamlarda bulunup kendilerini geliştirerek ancak değer kazanabilirler; gönlümüz sizle deyip bu çalışmalardan uzak durarak değil öğretmenlerimizin tüm varlıklarıyla gönlünün olduğunu iddia ettikleri yerlerde bulunarak ancak kazanımlar elde edebileceğini” söyleyerek bu girişimin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

 

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Başkanı Feyzi UTAŞ da: “Milletleri kurtaracak olan şeyin eğitim olduğunu, bu girişimin çok anlamlı ve istikbal vadeden bir girişim olduğunu,zaten İlim Yayma Cemiyetinin 60 küsür yıllık çalışmalarının da bu amaca hizmetle tescillenmiş olduğunu söyledi.Biz İlim Yayma Cemiyeti olarak insana özellikle de eğitimciye yönelik her türlü yatırıma ve oluşuma tam destek olacağımızı ifade ediyoruz.” diyerek sözlerini bitirdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.