1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kocaeli bilişimde bir ilki yarattı
Kocaeli bilişimde bir ilki yarattı

Kocaeli bilişimde bir ilki yarattı

Kamu sektöründe geliştirilen ilk Bulut Bilişim Uygulaması ABİS devreye alındı. Sistem sayesin de artık kazı ruhsatı almak 3 gün de bitecek

A+A-

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından çalışması yapılan ve tamamlanan Yönetim Bilgi Sistemleri projesinde ilk ürün ortaya çıktı. Kocaeli genelinde tüm kazı ruhsatlarını veren ve kontrollerini yapan AYKOME Şube Müdürlüğü için hazırlana ve Ekim ayında pilot kullanıma başlayan ABİS Uygulaması’yla artık internetten başvurarak 3 günde kazı ruhsatı alınabilecek

 

BEKLEME ÇİLESİNE SON

Günlerce süren hem vatandaşa hem de çalışanlara zorluk çıkaran ruhsat alma işi artık tamamen internet ortamında yapılabilecek. Kazı ruhsatına başvurmak, başvuruyu takip etmek ve çıkan ruhsatı almak için sadece internete girmek ve web tabanlı AYKOME uygulama sayfasını açmak yeterli. Elektronik imza’nın ABİS uygulamasına tam entegrasyonu ile AYKOME 3 günde ruhsat verebilecek.

 

TEK NOKTADAN TAKİP

Bu yazılım sahip olduğu servis odaklı mimari ile ulusal çapta ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yerel hizmet veren (ilçe belediyeleri, altyapı kuruluşları ve diğer kamu kurumları) kurumlarla bilgi alışverişini ve birlikte çalışabilirliği sağlayan bir altyapı sunmaktadır.

 

YBS (YÖNETİM BİLGİ SİSTEMLERİ) PROJESİ

Kaynakların verimli ve planlı şekilde kullanılması, belgelerin yönetilmesi, iş süreçlerinin şeffaflaştırılması, takibinin kolaylaştırılması ile vatandaşın karar mekanizmalarına aktif katılımını mümkün kılacak bir altyapı oluşturulmaktadır. E-Devlet kapsamında daha iyi hizmet üretebilmek için gerekli bilgi ve verilerin toplanması, kullanılması, paylaşılabilmesi ve bilgi üretiminin standart yöntemlerle gerçekleştirilmesi, üretilen bilgiden en üst düzeyde fayda sağlanması Yönetim Bilgi Sistemleri projesinde hayata geçiriliyor. 

 

YBS TÜRKİYE İÇİN BİR İLK

Bu proje ile hem çevre, hem de vatandaşa duyarlı bir yerel yönetim anlayışı hedefleniyor. Bunu gerçekleştirmek için yeni bir anlayış ile iş süreçleri, doküman, arşiv ve varlık yönetimi bir arada değerlendirilmektedir. “Bütünleşik”, Web Tabanlı, açık kaynak kodlu olarak özel bir yazılım üretilmektedir. Türkiye için bir ilk olacak YBS projesinde ilk ürünün de ortaya çıkması ile çalışmalar daha da hızlandırılarak devam ediyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.