1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Kocaeli 2.Yara Bakım Sempozyumu

Kocaeli 2.Yara Bakım Sempozyumu

Son yıllarda giderek önemini koruyan ,hizmet ve kalite göstergesi olarak gösterilen "Yara Bakımının" önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla “Kocaeli 2.Yara Bakım Sempozyumu” yapıldı.

A+A-

Son yıllarda giderek önemini koruyan ,hizmet ve kalite göstergesi olarak gösterilen "Yara Bakımının" önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde “Kocaeli 2.Yara Bakım Sempozyumu” yapıldı.

Sempozyum Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mustafa Serkan Şenel, Hastane Başhekimi Doç.Dr.Hüseyin Şaşkın ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serap Akkaya Efe'nin açılış konuşmalarıyla başladı.

Açılış konuşmalarının ardından;

Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakülte Dekanı Prof.Dr.Ayişe Karadağ başkanlığında 1.Oturum başladı.

Prof.Dr.Ayişe Karadağ "Yara Bakımı Hemşireliği",Yara Bakım Hemş. Fatma Varlı Elmas “Bası Yarasının Değerlendirilmesi ve Hemşirelik Yaklaşımı”, Dr.Öğrt.Üyesi Sertaç Ata Güler “Yaranın Değerlendirilmesinde Tıbbi Görsel Dökümantasyon", konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

2.Oturum da;

Oturum Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Hakan Parlar “Vasküler Ülserde ve İskemik Yaralarda Revaskülarizasyon, Op.Dr.Murat Burç Yazıcıoğlu “Zor Yara Yönetimi ve Güncel Yaklaşımlar” Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Hemş.Gamze Akkoyun Girişken “Yara İyileşmesini Etkileyen Faktöreler” konulu sunumlarının ardından sempozyum tamamlandı. Sempozyum sonunda katılımcılara plaket ve çiçekleri takdim edildi.

Bolu,Yalova,Bursa,Sakarya,İstanbul illerinden de katılımın sağlandığı ''Kocaeli 2.Yara Bakım Sempozyumu'' nda katılımcılar gün boyu süren programdan memnun kaldıklarını dile getirerek teşekkürlerini ilettiler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.