1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Kitapçıkta işlem tamam"

"Kitapçıkta işlem tamam"

Gebze Bölge SİAD’lar birliği geçtiğimiz hafta sonu Nur mantı’da bölgenin sorunlarını ele alan kitapçığa son halini vermek üzere bir araya geldiler.

A+A-

 

Gebze Bölge SİAD’lar birliği geçtiğimiz hafta sonu Nur mantı’da bölgenin sorunlarını ele alan kitapçığa son halini vermek üzere bir araya geldiler. GENÇSİAD ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya; TÜKSİAD ve Gebze Bölge SİAD’lar Birliği başkanı Kâşif Şahinkesen, TÜKSİAD Genel Sekreteri Av. Harun Kaya, GENÇSİAD Başkanı Muzaffer Koşan, GENÇSİAD Genel Sekreteri Gökhan Kanca, ASİAD Başkanı Tuncer Saltaş, TÜMSİAD Genel Sekreteri Ahmet Özbilek, DAGİAD Başkanı Gökmen Hastürk, DAGİAD Genel Sekreteri Ali Çukur, GESİDER Başkanı Nurullah Sular ve Hasan Erdoğan ile Mehmet Berberoğlu, DASİAD Genel Sekreteri Durmuş Kapadan, KAISİAD Genel Sekreteri Yakup Kaya ile Ali Sayılır, DİSİAD başkanı İsmail Demir ve Gebze çarşı esnafından Nasır Beyaz katılımcılar arasındaydı.

 

"BÖLGENİN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK"

 

Kahvaltının ardından toplantıya geçildi. Toplantı başlamadan önce Çanakkale 18 Mart şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunda da bulunuldu. Açılış konuşmasını yapan TÜKSİAD ve Gebze Bölge SİAD’lar Birliği Başkanı Kâşif Şahinkesen “ Öncelikle bizi ağırladığı için GENÇSİAD’a ve başkanı Muzaffer Koşan’a çok teşekkür ediyoruz. Geçenlerde Genel Sekreterler bir araya geldi ve maddeleri başlıklar halinde topladı. Şimdi bizlerde teker teker bu maddeleri okuyup onaylayacağız. Bölgenin ne kadar sıkıntısı varsa, bir an önce bunları çözeceğiz” dedi. GENÇSİAD başkanı Muzaffer Koşan ise konuşmasında “ Bölgemizin sorunları için bir Pazar günü burada toplandık. Ben 30 yıldır Gebze’deyim, ama SİAD’lar ilk defa böyle birleşti. Tek güç olursak bir çok şeyi yapabiliriz. Her şey memleket için. Bir yola çıktık ve bunu başaracağız”dedi. Açılış konuşmalarının ardından başlıklar halinde teker teker maddeler okunup oylamaya sunuldu. Ayrıca Darıca Farabi Devlet hastanesinin başhekimi Ali Aydın’ında Farabi Devlet Hastanesinin sorunlarına ilişkin gönderdiği 6 maddelik sorunlarda okundu. DİSİAD başkanı İsmail Demir’inde yaptığı konuşmada: 

 

DARICA'YA DENİZ YOLU

 

"Bildiğiniz üzere Dilovası’nın sorunları çok, bunun için yakın zamanda Dilovası Belediye Başkanıyla, Emniyet müdürüyle, kaymakamla, OSB başkanlarıyla bir görüşme yapıp, bölgemizin sorunlarını maddeler halinde sıralayacağız. İnşallah sizlerle birlikte daha kısa sürede bu sorunlara çözüm bulacağız”dedi. Üzerinde durulan maddeler arasında; Darıca Farabi Devlet Hastanesinin sorunları, Dilovası’nın sorunları, Beylikbağı Ankara caddesinin Darıca’ya uzanması, Darıca’ya deniz yolu, trafik ışıkları sorunu, Otobüs durakları sorunu gibi maddeler üzerinde duruldu. Kitapçık bundan sonra akademisyenlerin elinde edebi bir şekilde düzenlenip, gerekli görülen yerlere dağıtılacak. Toplantının ardından Gebze Bölge SİAD’lar Birliği Gebzespor – Hacettepespor maçına da katılım gösterdiler.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.