1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. Kayan Yazı LED Tabela – Kayan Yazı Panel Özellikleri ve Fiyatları

Kayan Yazı LED Tabela – Kayan Yazı Panel Özellikleri ve Fiyatları

Kayan yazı, birçok işletmenin kullandığı standart tabelaların elektronik olarak tasarlanmış halidir.

A+A-

Kayan Yazı LED Tabela – Kayan Yazı Panel Özellikleri ve Fiyatları

Kayan yazı, birçok işletmenin kullandığı standart tabelaların elektronik olarak tasarlanmış halidir. Tabelalar bakıldığı zaman iyi bir reklam ve bilgilendirme aracı olarak hayatımızda yer alır. Aynı zamanda bizlere de kolaylık sağlar. Birden fazla tabelanın yapacağı görevi kayan yazı tek başına gerçekleştirir. İçine yüklenmiş olan elektronik yazılar sırası ile geçiş yapar. İşletmeler tarafından özellikle bu renkler canlı göze hitap eden renkler olur. İstenilen tüm renklerde de tasarlanmaktadır fakat genel amaç her zaman algıda seçicilik yaratacak olanı seçmektir. Kırmızı bunun en belirgin ve çekici rengidir. İnsan zihninde bir beğeni ve çekicilik yaratmanın yolu da zihinde buradan geçer. Bu insan kayan yazı ile zihnine etki eden renk ve unsurları farklı bir algı yaratarak kendisine çeker. Böylelikle işletme de kendisine müşterisini çekmiş olur.

1.jpg

Günümüzde hemen hemen her işletme artık kayan yazı yöntemini kullanmaktadır. Farklı algı yaratmanın yanı sıra çevre kirliliği bakımından da önem arz eder. Fazla alan kaplamaz ve eskimesi pek de kısa süre olmaz. Diğer tabelalara nazaran kayan yazı tabeladaha kullanışlı ve maliyet olarak daha avantajlıdır. Özellikle gece alışveriş ihtiyacı olanlar için bu kayan yazılar kurtarıcıdır. İnsan beyninde alıcı bir algı yarattığı da kanıtlanmıştır. İçerisindeki bilgiler sürekli değiştirilebilir. Görüntü kalitesi her zaman nettir. Çünkü sabit ve makul bir enerji harcamaktadır. Bu yüzden elektrik ile çalışması kullanıcıları tedirgin etmemelidir.Yazıların boyutları dikkat çekici ve okunaklıdır. Aynı zamandaledkayan yazı,yazı geçişleri de takip edilebilir niteliktedir. Üretimi ve tasarlanması grafik tasarımcılar ve reklamcılar için oldukça kolaydır. Bu tarz imalat işlemleri genellikle şehrin büyüklüğü ve çalışan iş gücünün fazlalığı bakımından İstanbul'da gerçekleştirilir.

Kayan yazıTürkiye'de kullanıldığı gibi yabancı ülkelerde de kullanımı yaygındır. Toplumun her kesiminden insan ilgisini toplamayı başarmıştır. Üreticileri de zevk ile bu işlemi gerçekleştirir. Şöyle ki ülkemizde, dış ülkelere nazaran daha uyguna yapılmaktadır. maliyeti çok daha düşüktür.Bakıldığı zaman kayan yazı her açıdan hem alıcı hem de satıcı için olumlu yönler bulundurmaktadır. Bu yüzden ülkemiz için olumlu bir gelişme arz ettiğini söyleyebiliriz.

 

Kaynak: https://www.ledtabelam.net/

 
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.