1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. KASİAD'a değer katanlara plaket

KASİAD'a değer katanlara plaket

Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) önceki yönetim kurulu üyelerine 2009-2011 yılları arasında ki başarılı çalışmalarından dolayı plaket verdi.

A+A-

Üyelerinin ticari hacmini geliştirmek, kurduğu ilişkilerle ulusal ve uluslar arası ticari ilişkilerini kurmanın yanında, verdiği eğitimlerle üye firmaların çalışan ve yönetici kadrosunun daha bilinçli ticaret yapabilmesini sağlamayı amaçlayan ve bu faaliyetlerle üyelerine ticari alanlarda “pusula” gibi yön gösteren KASİAD, önceki yönetimine başarılı çalışmalarından dolayı “KASİAD’a Değer Katanlar” programı düzenleyerek Kocaeli Valisi Ercan Topaca tarafından plaket takdiminde bulundu.

 

 

“İŞİMİZE ALIN TERİ AKITMALIYIZ”

 

 

Seka Park 2. Etap’ta bulunan Özsar Restaurant da gerçekleşen programa, KASİAD üyelerinin büyük bir bölümü katıldı. Programa dahil olan Kocaeli Valisi Ercan Topaca salona geldikten sonra dernek üyeleri ile tek tek görüştü. Vali Ercan Topaca’nın yerine geçmesinin ardından konuşma yapmak için kürsüye çıkan Abdülbaki Karaman Vali Topaca’ya katılımlarından dolayı teşekkür etti. Önceki yönetim kurulu üyelerini ve başkanlara teşekkürlerini ileten Karaman, sözlerine şu şekilde devam etti; “Önceki yönetimler, çalışmaları ile KASİAD’ı n iş adamaları derneği olma vizyonunu çok üst çıtaya yükseltmiş bulunuyorlar. Biz bu düzeyin devamı ve yükseltilmesi için kendilerinin katkı sunmaya devam edeceğine eminiz. 2009-2011 yılları arasında hizmet gösteren yönetim kuruluna en kalbi teşekkürlerimizi ifade ediyor, kendilerine saygıyla hürmetlerimizi sunuyoruz. Ama bizlerin daha çok çalışması gerekiyor. Özellikle uzmanların ortak bir görüşü var. Önümüzdeki 10-20 yılın alın teri yerine işlerimize akıl teri akıtmamız gerekiyor. Zamanı iyi okuyup ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Zamanı iyi okuyup hareket etmeyenler yok oluyorlar. Bunun yanında almamız gereken eğitimlerle hem kendimiz hem de firmamız için çok önem az ediyor. KASİAD üyeleri için çok sayıda eğitim düzenliyor. Belki diğer bu konudaki Kocaeli’nde ki meslektaşları arasında rekor düzeydedir. Bunlar tüm üyelerimizin değerlendirmesi ve iş hayatlarını ona göre yönlendirmeleri gerekmektedir.”

 

 

“DAHA FAZLA ÇALIŞMALIYIZ”

 

Başkan Karaman’ın ardından konuşma yapmak için kürsüye çıkan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, yeni oluşan yönetim kurulunu ve başta bu yönetim kurulunu oluşturan Başkan Albülbaki Karaman’ı tebrik etti. Ticaretin önemine vurgu yapan Vali Topaca, konuşmalarına şu şekilde devam etti; “ Artık küresel bir dünya da yaşıyoruz. İnternet sayesinde tüm mesajlarımızı anında iletebiliyoruz. Ürettiğimiz bir ürünün anında reklamını tüm dünyaya yapabiliyoruz. Bunun neticesinde de müşteriyi siz aramadan o sizin ayağınıza geliyor.  Artık ülkemizde de bu yeniliğe ayak uyduran şirketlere ihtiyacımız var. Önceki yıllara göre çok önemli mesafeler aldığımızı görüyoruz. Çalışıyoruz üretiyoruz ama bu çalışmalarımızı daha ilerileri taşımamız gerekiyor. Zaten inancımıza göre çalışmak farzdır. Bunun ecdadımız çok önceleri farkına varmış. Kapalı çarşının ve Sultan Ahmet Camii’nin Ayasofya tarında ki kapısında ‘Kazanan ALLAH’ın Sevgilisidir’ diyor. Buna göre bizimde çok ama çok çalışmamız gerekiyor. 

 

 

“KASİAD İYİ BİR REHBER”

 

 

Türkiye’de gerçekleştirilecek yeni kentsel dönüşüm projelerine de değinen Vali Topaca, sözlerini şu şekilde sonlandırdı; “Bir de sizlerinde bildiği üzere yeni yasa ile birlikte Türkiye’de ki yapıların büyük bir kısmını yıkıp yeniden yapacağız. Yani muazzam bir kentsel dönüşüm projesi olacak. Bu durum ülkemizin bir çok ilinde gerçekleşecek. Bizim ilimizde de 600’e yakın orta derece hasarlı bina bulunmaktadır. Eğer bu kentsel dönüşüm olayını güzel bir şekilde başarabilirsek ülkemizde muazzam bir ekonomik kalkınma olacaktır. Çünkü üreticiler bu alanda ki gereksinimleri, karşılamak için hızlı bir şekilde çalışacaktır. Eğer bu işi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsek ülkemizde 10 yıl sonra ekonomik krizden bahsedilmeyeceğinden eminim. Bunun yanında dünya da daha ticari ve kültürel yapılarını bilmediğimiz bir çok ülke var. İyi bir rehberle bu ülekere ulaşmamız gerekiyor. Çünkü hırlısı var hırsızı var. Ama bu yabancı ülkeler için KASİAD iyi bir rehber. Bizzat ben bazı programlar için gittiğim ülkelerde görüyorum ki sizin için uğraş veren insanlar ver.  Bu sebepten KASİAD önemli bir açıyı kapatıyor. Bazı kamu kurumlarının yapamadığını yapıyor. Abdülbaki beyi de çok kısa süre içinde tanıdım. Nezaketiyle, bilgisiyle, bilgileri toplama kabiletiyle sizlerinhem yurt içinde hem yurt dışında iyi bir rehberiniz olacaktır. Gördüğüm kadarıyla size yardımcı olabilmek içinde çok güzel bir yönetim oluşturmuştur. Ben bir kez dahakendisini ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Allah utandırmasın. Allah birliğinizi beraberliğinizi bozmasın.”

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.