1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaplan'dan DİKOP'ta önemli açıklamalar

Kaplan'dan DİKOP'ta önemli açıklamalar

DİKOP olağan aylık toplantısına CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ve CHP Kocaeli İl başkanı Yalçın Kuşkan katıldı.

A+A-

Dilovası Koruma Ve Geliştirme Platformu DİKOP olağan aylık toplantısını Çağrı Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Çağrı Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Dilovası'nda bulunan STK temsilcileri, Mahalle Muhtarları, CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ve CHP Kocaeli İl başkanı Yalçın Kuşkan katıldı.Çağrı Derneği Başkanı İlhan Kahriman'ın açış ve selamlama konuşmasıyla başlanan toplantıda gündeme ilişkin maddelerin görüşülmesiyle devam etti.

 

 

"BEYAZ KABUS" NEDEN AÇIKLANMIYOR

 

 

Bir önceki toplantıda da gündem olan konuların masaya yatırıldığı toplantıda, özellikle Beyaz Kabus olarak nitelendirilen beyaz tozun kaynağının belli olduğu iddia edilmesine rağmen ilgili makamlarca kamu oyuyla paylaşılmamasının sebebi sorgulandı. Aylardır Dilovası gündemini meşgul etmesine rağmen olayla ilgili yetkili makamlarca açıklama yapılmaması halinde yasal yollara başvurulacağı belirtildi.

 

 

"ADATEPE YASAL DÜZENLEMEYLE GÜVENCEYE ALINMALI"

 

 

Dilovası'nın nadir yeşil alanları içerisinde yer alan Adatepe bölgesindeki işgalin biran önce son bulması ve Dilovası halkının büyük sempati duyduğu ve adeta Dilovası'nı Umudu olarak görülen Valimiz Sayın Ercan Topaca'nın yasal bir çerçeveye bağlanması gerektiği vurgulandı. Bu bölgenin yasal olarak DOSB sınırları içerisinde olmamsına rağmen işgalin sürdüğü Sayın Ercan Topaca’nın taahhüdünün, yasal bir çerçeveye kavuşturulması gerektiği belirtilerek aksi halde Vali beyin başka bir bölgeye atanması halinde ve yerine atanacak yetkililerin bu konuda nasıl bir tavır takınacağı bilinmemesi bu konuda bizleri kaygılandırmaktadır.

 

 

"GİDECEK BAŞKA YERİMİZ YOK"

 

 

İlçemizin yaşanılabirliği yakın ilçelerin havası kadar kirlidir.Fakat Dilovası'ndaki kirlilik ön plana çıkartılarak ilçemiz insansızlaştırma isteniyor.Sanayici ülke ekonomisine katkı sağlayacak diye,ülkemizi çevremizi kirletmeye hakkı yok.Bizim gidecek başka yerimiz yok. Biz Dilovalıyız.

 

 

KAPLAN ''SİZLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

 

 

Çağrı Derneği'nde gerçekleştirilen DİKOP'un toplantısına katılarak kendilerine gereken destekleri her zaman vereceklerini belirten Kocaeli Milletvekili Sayın Mehmet Hilal Kaplan özellikle DİKOP’un faaliyetlerini yakından takip ettiklerini belirtti.

 

Kaplan "DİKOP'un Dilovası Halkı için büyük bir şans ve platformun çalışmaları gerçekten takdire şayan.Ankara'dan sizleri yakından takip ediyorum.Milletvekili olmadan öncede çalışmalarınıza katılmıştım görüyorum ki aynı heyecanla çalışmalarınıza devam ediyorsunuz.Dilovası'nın sorunlarını sıkıntılarının Meclis kürsüsünde dile getirmeye çalışıyorum Meclis çalışmalarımın önemli bir kısmı Dilovası'nda yaşanan sorunlara ve çözümlerine ayırıyorum.

 

 

 

BEYAZ KABUS" KAYNAĞI BİLİNİYOR

 

 

Beyaz Toz'un hangi sanayi kuruluşundan kaynaklandığı bilinmesine rağmen yetkililer tarafından açıklanmamasını anlayamıyorum.Dilovası'ndan insanlar yıllardır yaşadıkları yerlerinden, yurtlarından edilmek isteniyor.Bizler sizin gibi dernekler ve platformlarla birlikte burada yaşayanlar için mücadele edeceğiz."dedi

 

Kaplan  ayrıca DİKOP üyelerini istenmesi halinde Mecliste bir basın toplantısıyla seslerini tüm Türkiye’ye duyurmaları konusunda yardımcı olacağını da belirtti.

DİKOP  üyeleri Hilal Kaplan'a yaptıkları ziyaretten ve kendilerine verdikleri destelerinden dolayı teşekkür etti. DİKOP üyeleri bir sonraki toplantının, Adatepe de yaşanan işgale dikkat çekmek için 10 Şubat 2012 tarihinde Adatepe’de gerçekleştirileceğini ve toplantının halka açık olacağını belirterek bitirdiler.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.