1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kandıranın başarılı öğretmenlerine plaket!

Kandıranın başarılı öğretmenlerine plaket!

Kocaeli Kandıralılar Derneğinin Kasım ayı yemekli toplantısında Yerel Tarih Uzmanı Volkan Şenel “Tarihi Seyir içerisinde Kocaeli’de Kandıra’nın Önemi” konusunda bilgi verdi.

A+A-

Ardından Kandıra’nın başarılı öğretmenlerine de plaket verildi. Kandıra tarih boyunca önemli bir merkez olma özelliğini muhafaza ederken içinden yetişen değerlerle de çok tanınan bir ilçemiz olmuştur diyerek sunumuna başlayan Yerel Tarih Uzmanı Volkan Şenel; “Seyrek Kalesi, Teksen Kalesi (Hisar Tepesi), Kerpe Antik Liman ve Kalesi, Vize Burnu-Bıyıklı Kumluğu arasında ki alanda; prehistorik buluntular, Pembe Kayalıklar ve taş ocakları, Cebeci Köyü- Kefken Adası’nda antik Apollonis Thynia Antik Kenti, Kıncıllı Köyü’nde Arkeolojik ve Doğal Sit alanı, Babalı Mevkii Çerkez Mağarası, Pınarlı Köyü Sardala Koyu Malkaya Manastırı Kandıra’dadır.

 

Kandıra’daki Tarihi – Doğal Mirası 46 adet eser Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tescillenerek koruma altına alınmıştır.” Dedi. Otel Asya’da gerçekleşen toplantıda Kandıra’da görev yapan öğretmenler arasından seçilen fedakar ve başarılı eğitimciler;  Yusufça Ortaokulu Teknoloji Tasarım Öğretmeni Alpay Şimşek’e CHP Kandıra İlçe Başkanı Muzaffer Yağız ve Kocaeli Kandıralılar Derneği 9. Dönem(2010-2012) Başkanı Erdoğan Alkan,  Akçakoca İlkokulu Sınıf Öğretmeni Yeşim Gölcü’ye Dr. Mehmet Karanfil ve 8. Dönem(2008-2010) Başkanı Recep Yıldız, Kocakaymaz Yunus Emre Ortaokulu Türkçe öğretmeni Ayşe Tunalı’ya, eski Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman ve 7. Dönem(2006-2008) Başkanı Dr. İsmail Çapcı, Özbey İlkokulu Sınıf Öğretmeni Şerife Taşgın’a Derince Garnizon Komutanı Ali Kocatürk ve 6. Dönem(2004-2006) Başkanı Erdal Baykara, Taşambarı İlkokulu Sınıf öğretmeni Elif Özlem Tarhan’a Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Mevlüt Akdeniz ve 4. Dönem(2000-2002) Başkanı Günay Gülcü, Akçakoca İlkokulu sınıf öğretmeni Ali Rıza Kaba’ya eski Kandıra Belediye Başkanları Turan Sarı ve Ercüment Şahin tarafından “Başarı ve Teşekkür” plaketleri takdim edildi. Konuşması sonrasında KBB Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel’e Teşekkür Plaketi Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ile Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Harun Reşit Kocagöz tarafından birlikte takdim edildi.

 

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Harun Reşit Kocagöz, sınıf arkadaşı Kuveyt Türk Tuzla Şube Müdürü Fatih Koca ve İzmit Belediyesi Spor Birim Sorumlusu Necati Akkuzu ile birlikte Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Azmi Cihat Hatipoğlu, Tarih Öğretmeni Şevki Işık ve Beden Eğitimi Öğretmeni Yalçın Kantar’ın ellerini öperek hediyelerini takdim ettiler. Ahsen Okyar’ın sunup yönettiği toplantıya; Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Kocaeli Kandıralılar Derneği eski Başkanları; Turan Sarı, Günay Gülcü, Erdal Baykara, Dr. İsmail Çapcı, Recep Yıldız ve Erdoğan Alkan, BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, Derince Garnizon Komutanı Ali Kocatürk, Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Mevlüt Akdeniz, CHP Kandıra İlçe Başkanı Muzaffer Yağız, AKP İl Yönetim Kurulu üyesi Erdoğan Şentürk, İl Genel Meclisi üyesi İsmail Akalın, Dr. Mehmet Karanfil, eski Kandıra Belediye Başkanı Ercüment Şahin, Kocaeli Aydınlar Ocağı Genel Sekreteri Hasan Uzunhasanoğlu, eski Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman, Kandıralı Muhtarlar; Mustafa Satılmış (Çercilli), İsmail Sayın(Bekirdere) ve Tekin Güner(Tavşantepe), Elektrik-Elektronik Mühendisi Esat Kaygısız, Yenişehirspor Kulübü Başkanı Erdoğan Akkuzu, Makine Mühendisi A. Ahmet Güneş, Yalova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yunus Özen, Reklam Tanıtım Ajansı sahibi Metin Gönül, emekli Yarbay Fahrettin Demir, SAÜ Öğretim Görevlisi Adem Arı, Av. Abdurrahman Kaymak, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Mete Domaç, Gayrimenkul Danışmanı Mahir Yıldırım, Burak Şirket Müdürü İbrahim Yılmaz, Bekirderespor Denetim Kurulu Başkanı Ahmet Güngör, Tesisat Teknikeri Salim Yaşar, Kubuzcu Aptipaşa Köyü Güzelleştirme Derneği Başkanı Adem Dursun, Diş Hekimi Ömer Erdal, Kandıralı Gitar sanatçısı Sertaç Tugay ve Sinema Sanatçısı Turhan Bayrak, Dartı Sevenler Platformu sözcüleri Oktay Tümer, Önder Şahin ve Emin Ayaz, İşadamı Erdoğan Görgün, Serkan Bebek ve Volkan Bulgurcu, Gıda İOSB Çevre Köyleri Kalkınma Kooperatifi Başkanı Erol Ölmez, Eğitimciler ve çok sayıda Kandıralı katıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.