1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Kandıra Akademi – 3 programı başladı

Kandıra Akademi – 3 programı başladı

Abdurrahman Kaymak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneğinin Kandıra Akademi – 3 Eğitim programı başladı.

A+A-

Abdurrahman Kaymak Başkanlığındaki Kocaeli Kandıralılar Derneğinin Kandıra Akademi – 3 Eğitim programı başladı.

Kocaeli Kandıralılar Derneği Başkanı Av. Abdurrahman Kaymak, Kandıra Akademi – 3 programı için gelenlere teşekkür ettikten sonra gündemdeki  yapılması planlanan çöp imha tesisi ile ilgili detaylı bilgi verdi ve bu tesisin Kandıra sınırları içinde yapılmasını is-te-mi-yo-ruz diyerek sözlerini tamamladı.

İzmit Fuar alanı içindeki Sivil Toplum Merkezinde başlayan Kandıra Akademi – 3 Programının ilk konuşmacısı Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Prof.Dr. Akın Akıncı; eğitim hayatı ve ihtisası konularında bilgi ve tecrübelerini aktardı.

İkici bölümde 1999 –2004 döneminde Kandıra Belediye Başkanlığı yapan Ecz. İsmail Genç söz alarak hayat hikayesindeki ilginç hadiseleri ve Belediye Başkanlığı döneminin hizmetleri, zorlukları ve mutluluk sebebi olan karşılaşmaları anlattı.

Üçüncü bölümde THY Kabin Amiri Hilal Şen ve Sanatçı – Yönetmen Sertaç Tugay’ın yaşam savaşı, avantaja dönüştürdükleri sıkıntıları ve başarı hikayeleri dikkatlice dinlendi.

Konuşmacıların çok sayıda soruyu cevapladıkları toplantıda;

Prof.Dr. Akın Akıncı’ya; Kocaeli Kandıralılar Derneğinin 1996-1998 dönemi 2. Başkanı Turan Sarı ve 2008-2010 dönemi 8.Başkanı Recep Yıldız, 1999-2004 dönemi Kandıra Belediye Başkanı Ecz. İsmail Genç’e; 9.Başkan Erdoğan Alkan ve YMM – İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Necat Çakır, THY Kabin Amiri Hilal Şen’e; 2000-2002 dönemi 4.Başkan Günay Gülcü, Sanatçı – Yönetmen Sertaç Tugay’a; son Kuruçeşme Belediye Başkanı Ali Kahraman ile 13.Başkan Av. Abdurrahman Kaymak birlikte plaketlerini takdim etti.

1 Şubat tarihinde devam edecek olan Kandıra Akademi – 3 programında; 

Saat: 14:00 Deniz UZTÜRK Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi
Saat: 15:00 Prof.Dr. Alper ER Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölüm Başkanı
Saat: 16:00 Engin ECEVİT Bizkandırayız Müzik Topluluğu Eğitmeni
                  Şahin ECEVİT Bizkandırayız Müzik Topluluğu Eğitmeni bilgi ve tecrübelerini Kandıralı gençlerle paylaşacak.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.