1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kadıllı imamı Güngörür muhtarı suçladı!

Kadıllı imamı Güngörür muhtarı suçladı!

Köydeki cemaatin imama kızdığı için komşu köye teravih namazına gittiği iddia edilen o imam konuştu. Köy imamı, cemaatin muhtar tarafından bizzat başka yerlere taşındığını iddia etti.

A+A-

Gebze’nin Kadıllı Köyü imamı Aydın Güngörür’e kızan cemaatin komşu köylerde teravih namazı kıldığı kamuoyuna yansımış ve bu haber ulusal ve yerel basında geniş yankı bulmuştu. Haberler üzerine bir açıklama yapan cami imamı Güngörür, yapılan haberin kendisiyle anlaşamayan köy muhtarı tarafından servis edildiğini iddia etti ve yazılı açıklama yaptı. “Yalanlama ve kınama basın bildirimi” adı altında yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi; “Ben,15.10.2009 tarihi itibarı ile toplam 33 aydır Kocaeli ili Gebze ilçesi Kadıllı Köyü Cami İmam- Hatip olarak görev yapmaktayım. Kadılı Köyü Muhtarı Necati Özyurt ‘un iddiada bulunduğu gibi Ramazan Ayı içinde ve diğer günlerde Kadıllı Köyü Cami cemaatinin Kadıllı Kadıllı Köyü Cami İmam- Hatibi olarak kesinlikle bana kızıldığından dolayı azalmadığı aksine sayılarının çoğaldığı ve kadınlarla beraber bazen elli adet olduğu bilinmektedir. Bizim türk halkına has güzel geleneklerden biride Ramazan ayı ‘nda camiler arası cemaat transferi olduğundan her camide olduğu gibi Kadıllı Köyü Cami’inde bazen cemaat azalır veya çoğalır. Her camide olduğu gibi cemaatin standart sayıda olması mümkün değil. Otuz İki yıllık ve şahsi doksan yıllık Diyanet işleri Başkanlığı tecrübemiz gereği bu böyledir ve bunu tüm Türk halkı olarak kabul ederiz.

 

 

 

MUHTARA BOYUN EĞMEDİM, BAHA HİLE YAPTI

 

 

 

Dürüst olmadığından köy halkından birçok kişinin adil bir şekilde yönetmediğinden muhtar olarak kendisini kabul etmediğimiz Necati Özyurt ‘a şerefli ve namuslu bir kişi olarak boyun eğmediğimden ve görevim gereği onun konuşmadığı kişilerle has bihal olduğumdan dolayı bana karşı her türlü hileyi denemektedir. Şimdi’de benim hiçbir şey bilmediğim hatta köylünün bu durumdan rahatsız olup ikiye ayrıldığı onun için cemaate gelmediği caminin ‘de cemaatsiz kaldığı ve şu anda görevini kötüye kullandığından dolayı açığa alınıp hiçbir resmi özelliği olmayan ve vasfı tartışılan bu şahsın hangi vasıfla Gebze Müftülüğüne şahsımı şikayet ettiği , benim yerime başkasının verilmesi için müracaat ettiği ve hedefe ulaşacağı şimdiden belli olduğu kesin gözüyle bakıldığı yalanları hileci ve yalancı Necati Özyurt ‘un şahsi sözleridir. Bizzat kendisi, cemaat camiye gelmiyor görüntüsü vermek için ismi geçen köylere servis yapmaktadır. Bu şahsın yalan ile her şeyi çevirdiği kendisini tanıyanlarca malumdur.

 

 

 

BASIN KURULUŞLARINI KINIYORUM

 

 

Vatan, F5 Haber, Marmara Gazetesi, Milliyet, Muhalif Gazete, Son Dakika, Haber anı, Bursa fan Net, Hürriyet, Kocaeli Öncü, Bizim Kocaeli, Kulis Gazetesi, 5 yayın Kuruluşu,Memurlar Forum, Haber Edin, Aksaray Haber, Doğan Haber Ajansı(DHA ), Haber Arz, Badın Özeti, Haber Okur, Türk Time, Değisken Kocaeli ve daha bir çok ulusal ve yöresel gazetelerde yayınlanmıştır.

 

30.07.2012 tarihi itibari ile açığa alındığımdan resmi hiçbir yetkisi olmadığı halde 31.07.2012 tarihinde aleyhimde yapmış olduğu asılsız ve yalan iddialardan dolayı şahsımı ve bu asılsız haberi yayınlayan sürekli olarak dürüst ve doğru haberciliği savunan tüm basın ve yayın kuruluşlarını en sert bir şekilde şahsım ve tüm Diyanet İşleri Başkanlığı personeli adına kınıyor, 03.08.2012 tarihli gazetelerinde asılsız ve yalan haberi yayınlayan tüm basın ve yayın kuruluşlarının bu yalanlama ve kınama bildiriminin yayınlanması, şahsım ile ilgili yapılan bu yayını şahsıma hakaret olarak kabul edip, sorumlular hakkında yasal işlem yapılacağı hakkında tüm kamuoyunu bilgisine sunarım.

 

 

 

02.08.2012

 

Aydın Güngörür

 

Kadıllı Köyü Cami İmam- Hatibi” 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.