1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İZAYDAŞ Yuvam Akarca'yı ağırladı!

İZAYDAŞ Yuvam Akarca'yı ağırladı!

Yuvam Akarca Toplu Yapı Yönetimi ile mahalle muhtarları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ’ı ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

A+A-

Yuvam Akarca Toplu Yapı Yönetimi ile mahalle muhtarları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ’ı ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

 

 

 

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, Yuvam Akarca Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Dikilitaş, Yönetim Kurulu Üyesi Adem Elbaş, Yuvam Akarca Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sevgi Koyun ile Yuvam Akarca Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Fatma Keskin katıldı. Yuvam Akarca Mahalle Muhtarı Müyesser Yılmaz ile Akarca Toplu Yapı Yönetim Başkan Yardımcısı Ayhan İlhan sağlık problemleri nedeniyle ziyarete katılamadı.

Yuvam Akarca Toplu Yapı Yönetimi ve muhtarlara, ilk olarak İZAYDAŞ Proje Şefi Onur Uludağ tarafından sunum yapıldı. Yaklaşık 1,5 saat süren sunum ile İZAYDAŞ’ın çalışma sistemi ve yürüttüğü projeler hakkında detaylı bilgi edinen konuklar, sunum sırasında sık sık soru sordu, vatandaşların kendilerine yönelttiği ya da merak ettikleri konular hakkında bilgi aldı. Sunumun ardından da evsel atıkların depolandığı alanlar, koku ile ilgili yürütülen çalışmalar, diğer depolama alanları, yakma tesisi, biyogaz ve çöp (metan) gazından elektrik üreten tesisler incelendi.

 

 

 

Konuklarını ağırlayan İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Yuvam Toplu Yapı Yönetimi yöneticileri ve muhtarların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İZAYDAŞ olarak evsel ve tehlikeli atık olmak üzere iki ana alanda faaliyet gösterdiklerini, Yuvam sakinlerinin tehlikeli atıklarla ilgili herhangi bir sıkıntısının bulunmadığını belirten Saraç, “Bu yıl özellikle sıcak havalarda, aldığımız tüm tedbirlerimize rağmen koku konusunda sıkıntılı zamanlarımız oldu. Toprakla örtme, sıkıştırma, koku bariyeri gibi önlemler alıyoruz. Komşularımıza ‘Niye rahatsız oluyorsunuz?’ deme lüksümüz yok. Daha ileri tedbirler alma konusunda çalışıyoruz. Bu kokunun sağlık konusunda herhangi bir tehlikesi bulunmuyor.

 

 

 

Ama konfor olarak elbette insanların evindeki balkon keyfine engel olmak hoş değil” dedi. Yuvam Akarca Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Dikilitaş da gerçekleştirdikleri İZAYDAŞ ziyaretlerinin oldukça faydalı geçtiğini belirtti. Dikilitaş, “Vatandaşların bizlere, bizlerin İZAYDAŞ yöneticilerine aktardığı soruların yanıtlarını uzmanlardan alma ve yerinde görme imkanı bulduk. Burası dışarıdan görüldüğü gibi değil. Her şey usulüne uygun olarak yürütülüyor. Edindiğimiz bilgileri biz de Yuvam sakinlerine izah edeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

Yuvam Akarca Toplu Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Adem Elbaş ise ziyaret ve inceleme gezisi sayesinde, sıkıntının sadece evsel atıkların kokmasıyla alakalı olduğunu, kimyasal atıklarla çevreye herhangi bir zarar verilmediğini gördüklerini, ayrıca yetkililerin kokuyla ilgili daha geniş tedbirler almasını beklediklerini kaydetti.

 

 

Yuvam Akarca Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Fatma Keskin de, “Koku ile ilgili sorularımızın kaynak noktasını görmüş olduk. Bize bir şikayet geldiğinde elbette İZAYDAŞ yetkililerini tekrar arayacağız, onlara ileteceğiz. Ancak buradan aldığımız bilgi ve tecrübelerle artık vatandaşa daha rahat ve doğru cevaplar da verebileceğiz” dedi.

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.