1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İZAYDAŞ laboratuarı da artık akredite!

İZAYDAŞ laboratuarı da artık akredite!

TÜRKAK tarafından İZAYDAŞ laboratuarına ‘TS EN ISO/IEC 17025 Standardı’ belgesi veridi

A+A-

Yaptığı yatırımlarla yeni projeler üreten İZAYDAŞ, Türk Akreditasyon kurumu TÜRKAK tarafından laboratuar yeterlilik belgesini aldı. İZAYDAŞ tarafından yapılan başvuru neticesinde TÜRKAK görevlileri tarafından yapılan ‘TS EN ISO/IEC 17025 Standardı’ denetiminde laboratuarın akredite laboratuar olarak belgelendirilmesine karar verildi.

 

 

UZMAN PERSONELİ VE TECRÜBESİYLE HİZMET VERİYOR

 

 

2006 yılından itibaren ISO 14001, ISO 9001 ve OHSAS 18001 entegre yönetim sistemiyle tam uyum içerisinde, çevre analizleri konusunda modern ekipmanları ve uzman personeli ile hizmetlerini sürdürmekte olan İZAYDAŞ Laboratuarı, 22.07.2011 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı – Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden almış olduğu  ‘Çevre Ölçüm ve Analizleri Ön Yeterlilik Belgesi’ ve TÜRKAK’tan aldığı akreditasyon ile 15 yıllık tecrübesini, Türk sanayicisi başta olmak üzere, ilgili kurum ve kuruluşların hizmetine sunuyor.

 

 

SANAYİCİLERİN İSTEDİĞİ ANALİZLER VERİLEBİLİYOR

 

 

Akredite Laboratuar ile Atık su, Nehir ve Akarsu, Göl ve Gölet, Katı Atık, Toprak ve Arıtma Çamurlarına yönelik, sanayicilerin istediği analizler yapılabiliyor. Konu ile ilgili görüşlerini belirten İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, “Her türlü deney ve kalibrasyonun yapılabildiği İZAYDAŞ laboratuarı, kurumumuzun sektör içerisindeki liderliğini ve öncülüğünü bir kez daha gözler önüne sermiş ve göğsümüzü kabartmıştır. Laboratuarımız sektörde örnek alınan ve tercih edilen bir laboratuar olacaktır. Çevre mevzuatı çerçevesinde piyasada rekabet edebilen bir kuruluş olarak çalışmalarına devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz” dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.