1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İtalya’da Üniversite Eğitimi
İtalya’da Üniversite Eğitimi

İtalya’da Üniversite Eğitimi

Lise eğitimini tamamladıktan sonra İtalyada üniversite okumak isteyen gençleri ve ailelerini bilgilendiren kurumumuz, sahip olduğu deneyimi öğrencilerin öğrenim hayatının daha kalitesi geçmesine odaklar.

A+A-

 

Lise eğitimini tamamladıktan sonra İtalyada üniversite okumak isteyen gençleri ve ailelerini bilgilendiren kurumumuz, sahip olduğu deneyimi öğrencilerin öğrenim hayatının daha kalitesi geçmesine odaklar.

Dünyanın en çok öğrenci alan ülkeleri arasında yer alan İtalya, ülkemize olan yakınlığı açısından ciddi avantajlar taşır. Günlük hayatın diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında çok daha ucuz olduğu İtalya, zengin bir kültürel ve sanatsal tarihe sahiptir. İtalya’da üniversitelerin senelik ücretleri sadece 200 ile 800 euro’ya okuyabilirsiniz.

İtalya’da Eğitim Veren Üniversitelerin Özellikleri

Dünyanın en başarılı üniversiteleri İtalya’da eğitim dili İngilizce ve İtalyanca’dır. Lise mezunu olan ve üniversite sınavında barajı geçen adaylar, kariyer planlarına uygun olarak eğitim hayatlarına devam edecekleri üniversiteleri belirleyebilirler.

Üniversite diploması tüm Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de de denklik gören okullar arasından seçim yapmadan önce deneyimli kadrolarımızdan tavsiyeler alabilirsiniz. İtalyada tıp okumak isteyenler için hazırladığımız öneriler, eğitim kalitesine olduğu kadar sosyal yaşamın zenginliğine de odaklıdır.

Burslarla Desteklenen Program Seçenekleri

Yurtdışında eğitim görmek herkesin hayalidir. Başarılı öğrencileri destekleyen burs programları imkanı olmayanlara da eşit fırsatlar sunulmasını sağlar. İtalya’da eğitim almış uzman kadrolarımız, öğrenci ve aile memnuniyeti temelli hizmetler sunarak en doğru kararı verebilmeniz için sizi yönlendirirler.

  • Kararlı öğrencilerin yanı sıra kariyer planının çizmek konusunda kararsız kalmış gençler için hazırladığımız danışmanlık paketlerimiz, örnek öğrenci referanslarımızla desteklenir.

  • Hizmetlerimiz kapsamında İtalya’daki üniversitelerin sınav takvimlerini öğrenebilir ve destek eğitimleriyle hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek adımları atabilirsiniz.

İtalya’nın en seçkin üniversitelerinde eğitim ve öğrenimine devam eden Türk öğrenciler, bir dünya insanı olarak uluslararası şirketlerde kolaylıkla iş bulabilirler. Üniversite Tercih ve kayıt işlemlerinin yanı sıra; konsolosluk hizmetleri, İtalya’da karşılama, oturum başvuru ve konaklama hizmetleri, burs başvuruları, tüm bürokratik işlemleri karşılayan ekiplerimiz, İtalya’da yaşam tecrübesine sahip danışmanlar arasından seçilmiştir.

IMAT Sınavına Kimler Katılabilir?

Özellikle İtalyada tıp okumak isteyenler için zorunlu olan imat sınavı, öğrencinin İngilizce dil yeterliliğini ölçer. Bir Avrupa ülkesinde tam donanımlı eğitim almak isteyenlerin, seçtiği kurumun istediği taban puanını alması şarttır.

Sınav öncesinde düzenlenen eğitimler ve deneme sınavlarında adaylar mevcut bilgilerini test ederek varsa eksiklerini tespit etme fırsatını yakalarlar. Geçmiş sınavlarda çıkan soruların çözüldüğü kurslarda, konu anlatımı ve soru çözümü yapılır.

Sınava Online Hazırlanabilirsiniz?

Pandemi sürecinde eğitim ve öğretimin aksamaması için düzenlediğimiz online imat sınavı hazırlıkları hakkında kurumumuzdan detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Sınav tarihi baz alınarak yapılan kurs programları, online platform üzerinden uzman kadrolarla sürdürülür.7/24 tekrara açık olan içerikler, başarı şansını artıran en önemli faktörler arasında gösterilebilir.

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.