1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İstanbul Sözleşmesi konusu son günlerde yoğun bir şekilde tartışılmaktadır.
İstanbul Sözleşmesi konusu son günlerde yoğun bir şekilde tartışılmaktadır.

İstanbul Sözleşmesi konusu son günlerde yoğun bir şekilde tartışılmaktadır.

YRP Kocaeli Kadın Kolları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle yayınladığı basın açıklamasında, “Sadece kadınlara değil, hiçbir canlıya şiddet uygulanmasına, zulmedilmesine asla rıza gösterilemez.” Dedi.

A+A-

Yeniden Refah Partisi Kocaeli Kadın Kolları Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamalarında YRP’li hanımlar, “Bilindiği üzere kadınlara yönelik şiddet ve bununla ilgili olarak İstanbul Sözleşmesi konusu son günlerde yoğun bir şekilde tartışılmaktadır. Sadece kadınlara değil, hiçbir canlıya şiddet uygulanmasına, zulmedilmesine asla rıza gösterilemez. Hanımlarımız bizlere Cenab-ı Allah’ın özel emanetidir. Bu sebeple psikolojik ve fiziksel anlamda zarar görmelerine kesinlikle müsaade edilmemeli ve bunun için gerekli her türlü tedbir alınmalıdır.” dedi.

“BATI DAYATMASI İSTANBULL SÖZLEŞMESİ”

YRP’li hanımlar, “Ancak kadınlara şiddet uygulanmasının önüne İstanbul Sözleşmesi gibi Batı dayatması, asıl maksadı farklı olan sinsi sözleşmelerle değil ‘Ahlâk ve maneviyat’ öncelikli eğitimle, materyalizm yerine maneviyatçılıkla, tarihimize, toplumsal değerlerimize uyumlu yerli ve milli kanunlarla, caydırıcı hale getirilmesi ile geçilir.

İstatistikler açık bir şekilde ortadadır:

İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı kanun öncesinde 2011 yılında ülkemizde 121 kadın erkekler tarafından öldürülmüş iken, bu sözleşme ve uzantısı kanunlar çıktıktan sonra 2015-2016 yıllarında bu sayı 300’lere çıkmış, 2019 yılında ise kadın cinayetleri maalesef ki 2011 yılına göre tam dört kat artarak 474’e yükselmiştir. 

Bu gerçekten açık bir şekilde gösteriyor ki İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanun kadınları korumuyor, aksine maruz kaldıkları şiddetin artmasına sebep oluyor. 

Bu durumun derhal düzeltilmesi gerekmektedir. Millet olarak bizi biz yapan değerlerimizi hiçe sayan ‘kadına yönelik şiddeti önleme’, ‘toplumsal cinsiyet eşitliği sağlama’ adı altında ‘cinsiyetsiz toplum’ oluşturarak, yeni nesillerimizi ifsat etmek, ahlâki erozyona yol açmak, aile yapımızı çökertmek yanlışından dönülmelidir.” sözleriyle İstanbul Sözleşmesinin bir çözüm olmadığını belirtti.

Sağlıklı toplumun sigortası olan ailenin (kadının) korunması devletin en önemli önceliklerindendir. Diyerek sözlerine devam eden hanımlar çözümün Yeniden Refah Partisi’nde olduğunu şu sözlerle belirtti.

“Biz, Yeniden Refah Partisi olarak kadınlara ait sorunların kati çözümünün ahlâk ve maneviyatla donatılmış bir eğitim sisteminden geçtiğine inanıyoruz. Merhum liderimiz Erbakan Hoca’mızın deyimiyle; ağacın dallarındaki tozları temizlemek yerine kökleri kuvvetlendirmeliyiz.”
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.