1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Işıl Geçger'den iddialara yanıt!

Işıl Geçger'den iddialara yanıt!

AK Parti Düzce Medya Başkanı Işıl Geçgel, son dönemde basında yer alan iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

Medya Başkanı Geçgel, AK Parti Düzce Kadın ve Gençlik Kolları başkanları ile ilgili basında yer alan konuların asılsız olduğunu belirterek, “MHP’li Belediye Meclis üyesi bir arkadaşımızın yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada ‘AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı’nın etik olmayan şekilde belediye bünyesinde görev aldığını, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı’nın da resmi bir kuruluş bünyesinde taşeron firmaya bağlı olarak çalıştığı ve işe gitmeden haksız kazanç sağladığını’ ifade etmek suretiyle bir kısım yersiz, asılsız ve gerçek dışı ithamlarda bulunmuş, ardından CHP ve İP temsilcilerinin benzer açıklamaları yerel basın aracılığı ile Düzce kamuoyu ile paylaşılmıştır. Milletimize hizmetten gayri bir hedefi bulunmayan yolsuzlukların ve çetelerin üstüne cesaretle giden, tüyü bitmemiş yetimin hakkını gözeten bir anlayışla temiz siyaseti önceleyen AK Partimizin bu tür asılsız ithamlarla karalanmayacağına olan inancımız tam olmakla birlikte Düzce kamuoyunun ve AK Parti’ye gönül vermiş insanlarımızın doğru bilgilenmeleri adına AK Parti Teşkilatı olarak bu açıklamayı yapıyoruz. Çiğdem Günel, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’nı üç dönemdir başarı ile yürütürken diğer yandan hayatının geçimi için ilk sigortalı işe giriş tarihi olan 1997’den bu yana ara vermeden sigortalı olarak çalışan ve 2009 tarihinden itibaren de belediyeye bağlı Toplumsal Gelişme Merkezi’nde büro personeli olarak çalışan bir kişidir. Asgari ücrete yakın bir ücretle bir firmada çalışmasının ve hizmet sunumu münasebetiyle bu firmanın elemanı olarak Toplumsal Gelişme Merkezi bünyesinde çalışıyor olmasının hangi açıdan etik olmadığı hususu izahtan varestedir. Burada il başkanlığı görevimizi yürüten kişinin, vatandaşımıza ayrımcılık yaptığı iddiası gerçek dışı ve karalamaya dönüktür.

 

 

 

Esas etik olmayan geçimini temin için hizmet akdi ile kazanç sağlayan kişilere karşı asılsız iddialarda bulunmaktadır. Sayın Çiğdem Günal belediyenin bir çalışanı değil, belediyeye hizmet sunan bir özel hukuka tabi firmanın çalışanıdır. Benzer şekilde diğer partilere mensup birçok kimse de halen çalışmaktadır.

 

 

 

Diğer yönden Öner Şen, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı’nı iki dönemdir başarılı bir şekilde yürütürken bir kamu kuruluşuna özel hukuk hükümlerine tabi firmada 2006 Kasım ayında çalışmaya başlamış ve 17 Ağustos 2012 tarihine kadar çalışıp bu tarih itibariyle ayrılmıştır. Öner Şen de firmada akdi ile işçi statüsünde çalışmakta olup, sorumluluğu firmaya karşıdır. Kamu kurumunun bir personeli değildir. İşe düzenli olarak gitmekte ve karşılığı kazancı elde etmektedir. Çalıştığı alanda 24 saatlik aralıksız çalışma halinde 3 gün istirahat kullanabilmekte olup, kişi bu zamanlarını dilediği gibi değerlendirebilme hakkına sahiptir. İşe gitmeden haksız kazanç sağladığı iddiası yerinde değil ve gerçek dışıdır. Ve bunun muhatabı da firma işverenidir. Milletimize hizmete kendini adamış AK Partimizin kadın ve gençlik kolları il başkanlarının geçimlerini temin etmek için hizmet akdi ile işçi statüsünde özel hukuk hükümlerine tabi işveren firmalarda çalışmalarına herhangi bir engel bulunmadığı gibi etik açıdan da bir olumsuzluk içermediği kanaatimizdir. İleri sürülen iddiaları AK Parti’yi karalama çabaları olarak gördüğümüzü, mesnetsiz ve gerçek dışı beyanlar olduğunu bildiririz” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.