1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İşçi memur ayrımını kaldıracaklar
İşçi memur ayrımını kaldıracaklar

İşçi memur ayrımını kaldıracaklar

İşçi memur ayrımını kaldıracaklar

A+A-

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, hükümetin kamuda görev yapan memurları iş güvencesini kaldırmak istediğini söyleyerek bu duruma tepki gösterdi

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, hükümetin kamuda görev yapan memurları iş güvencesinin kaldırılması için başlatmış olduğu çalışma hakkında şube yönetim kurulu üyelerini bilgilendirdi. Bilgilendirme toplantısına Şube Başkan Yardımcısı, Zekai Dumlupınar, Şengül Çakmak, Saniye Yıldıran, Umut Birol, Arif Ovalı, Sema Gümüş katıldı. Başkan Çeker, “Memurların iş güvencesinin kaldırılması için hükümetin başlatmış olduğu çalışma yersiz, zamansız ve anlamsız bir çalışma hükümet memurun iş güvencesi güvencesinin kaldırılması hakkında kamu oyunu yanlış bilgilendirmektedir” dedi.

 

DAHA ÖNCE SÖYLEMİŞTİK

Şube Başkanı Çeker, “Siyasi irade hükümet olarak iş başına geldiği günden bu yana  memurluk güvencesini ortadan kaldırarak, güvensiz ve güvencesiz bir çalışma hayatı oluşturmak için altyapı hazırlamakta, kamu oyu oluşturmaya çalışmaktadır. Bu tür çalışmalar ile memurlarımızın kazanılmış haklarını yok edecek uygulamalarla, memurlarımızı adeta yok saymaktadır. Türk Sağlık Sen olarak geçmişte yapmış olduğumuz  çalışmalarda kamu oyunu  bilgilendirmek için yapmış olduğumuz açıklamalarda  hükümetin işçi-memur ayrımının kaldırılması yolundaki gizli gündemini kamuoyuna açıklamıştık, memurların bu konuda uyanık olmaları gerektiğini söylemiştik.

 

GERÇEĞE AYKIRI ÖRNEKLER

Gelişmiş ülkelerden gerçeğe aykırı örnekler vermek, alışkanlık haline gelmiştir. Buna karşın yıllardan beri, memurların iş güvencesine karşı hazırlanan oyun, çeşitli zaman dilimlerinde hükümet tarafından ısıtılıp ısıtılıp toplum gündemine sunulmaktadır. Geçtiğimiz günlerde TÜMSİAD Genel Kurulu’nda devlet yetkililerinin yaptığı konuşmada bir kez daha işçi, memur ayrımını kaldıracaklarını ifade edilmiş, yeni anayasayla birlikte gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, çalışan kavramının geleceğini belirtmiştir. Ne yazık ki, ülkemizde gerçekleştirilmek istenilen her düzenlemeye gerekçe olarak gelişmiş ülkelerden gerçeğe aykırı örnekler vermek, alışkanlık haline gelmiştir” açıklamalarında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.