1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. 'Ilımlı İslam'ı gündeme getiren Veliaht Prens'e sert çıktı

'Ilımlı İslam'ı gündeme getiren Veliaht Prens'e sert çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ılımlı İslam"ı gündeme getiren Suudi Arabistan Veliaht Prens'i Selman'a "Bu ifadenin patenti nereye ait. Batı'ya." diyerek tepki gösterdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prens'i Muhammed bin Selman'ın gündeme getirdiği 'ılımlı İslam' konusuna ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, Bu 'ılımlı İslam' ifadesinin patenti nereye ait. Batı'ya. Belki de o ifadeyi kullanan şahıs 'Bu bana aittir' gibi de düşünüyor olabilir. Hayır sana ait değli. 15 yıl önce AB üğlkelerini dolaşmaya başladığımda bana 'ılımlı İslam'ı' sordular. Ben de şunu söyledim: "İslam'ın ılımlısı, ılımsızı olmaz. İslam tekdir..." diyerek tepki gösterdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Son zamanda yeniden bir şeyi tekrar köpürttüler. Ne o? Ilımlı İslam. Bunun patenti batıya ait. O ifadeyi kullanan şahıs bana ait gibi düşünüyor olabilir. Hayır, sana ait değil? İslam'ın ılımlısı, ılımsızı olmaz. İslam tektir. Kimse İslam'ı bir zaafın içine sokma gayreti içine girmesin. Bir müddet bununla muhatap oldum ama ondan sonra bu kesildi. Şimdi tekrar geldi. Mesele İslam'ı zaafa düşürmek. Batının yakıştırmaları ile biz dinimizi öğrenmedik, öğrenmiyoruz.

"'ILIMLI İSLAM' DİYORSUN, BİR BAYANA ARABA KULLANMA MÜSAADESİ VERMİYORSUN"

Sen "ılımlı İslam" diyorsun bir bayana araba kullanma müsaadesi vermiyorsun. İslam'da buna mani bir hüküm var mı? Yok. Demek ki herhalde bundan sonra yapacaklar. Şu ana kadar yok. Böyle bir anlayış olamaz. Bugün Türkiye'de hiç kimse inançlarından dolayı artık ötekileştirilmiyor. Devletin tüm kurumlarında artık hanım kardeşlerimiz özgürce yer alabiliyor. Ama 15 yıl önce böyle değildi. Onu da söyleyeyim.

"ELON MUSK İLE GÖRÜŞMEM OLDU, BAKTIM ÇOK HEYECANLI..."

Yüksek teknoloji alanındaki özgün yatırımları ile tüm dünyada dikkat çeken Elon Musk ile bir görüşmem oldu. Baktım çok heyecanlı. Kendisinin vizyonunu, hayallerini bizzat ağzından dinleme imkanım oldu. Gördüm ki herşey bir hayal ile başlıyor. Eğer hayal olmazsa ondan sonra bunu gerçekleştirebilmek mümkün değil. İnsan hayal kurduğu müddetçe yaşar.

ELON'DA DA BUNU GÖRDÜM, "BİR ARA TÜKENDİM, BİTTİM" DİYOR

Hiç kimsenin hayallerinizi çalmasına sakın müsaadet etmeyin. Buradaki tüm kardeşlerimin meseleye bu açıdan yaklaşmalarını, özgüven sahibi olmalarını, Elon'da da bunu gördüm. "Bir ara ben tükendim" diyor, "Bittim, artık para kalmadı bende" diyor. "Yılmadım, azmettim, kapılar açıldı ve şu andaki duruma geldim" diyor.

"MÜSLÜMAN KADINLARIN HASSASİYETİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUM"

Rabbim, Peygamberimiz ne diyorlar? Nihaklanın, evlenin, çoğalın. Bu konuda da hassasiyeti bir kenera asla koymamak gerekiyor. Müslüman'ın çoğalması şart. Bundan asla geri adım atmaması gerekir. Bu konuda Müslüman kadınların hassasiyetini çok önemsiyorum. Türkiye'deki terör örgütü bu konuda çok çok hassas. En az 5-10-15 çocukları var. İnanıyorum ki, Rabbbimin emri, sevgili habibinin sünneti de yerine gelecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.