1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İl Genel Meclisi'nde çok önemli kararlar alındı

İl Genel Meclisi'nde çok önemli kararlar alındı

İl Genel Meclisi’nin toplantısına katılan İl Sosyal Hizmetler Müdürü Hamdi Kadıoğlu, "Suça karışmış 40 kız çocuğu, 27 Aralık tarihinde bize teslim edilecek olan Gündoğdu`daki Kız Çocukları Sosyal Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi`nde korunacak." diy

A+A-

İl Genel Meclisi toplantısında, İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne ayrılan 170 bin TL'lik bütçe onaylandı. İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç'ın yönetiminde Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya katılan İl Sosyal Hizmetler Müdürü Hamdi Kadıoğlu, “Gölcük Belediyesi'nin encümen kararı ile tahsis edilen 8 bin metrekare alan üzerine huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezi inşa edeceğiz” dedi.

 

 

 

MÜJDELİ HABER 

 

İlimizde mağdur ve risk altında bulunan herkese hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Kadıoğlu, 24 saat hizmet anlayışı ile Kocaeli'de bulunan 4 huzurevinde yüzde 100 kapasiteyle çalıştıklarını söyledi. Kadıoğlu, “Türkiye'de nadir bulunan huzurevi, bakım ve rehabilitasyon merkezini, Gölcük Belediyesi'nden kurumumuza tahsis edilen alan üzerine inşa edeceğiz” diyerek bakıma muhtaç insanlara müjde verdi.

 

 

KIZLARA ÖZEL BİNA

 

Sokakta çalışan çocukların kontrol altına alınmazlarsa, sokak çocuğu olmaya doğru itildiğinin altını çizen Kadıoğlu, ilimizde 55'in üzerinde kreş ve çocuklar için gündüz bakım evi olduğunu söyledi. Kadıoğlu, “Suça karışmış 40 kız çocuğu, 27 Aralık tarihinde bize teslim edilecek olan Gündoğdu'daki Kız Çocukları Sosyal Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde korunacak. Kızlarımız eski suçlarını yeniden işlediğinde, bir kişinin hatasını tüm kız öğrencilerimizin üstüne yıkmayalım” dedi. 

 

 

ÜCRETSİZ BAKIM

 

Türkiye'de özürlü oranının yüzde 12,27 olduğunu belirten Kadıoğlu, “Sekiz milyon özürlünün insanımıza yönelik yeni açılımların yapılması gerekir. Bir evde özürlü varsa, özürlüye bakan yakınları cenaze, tatil, düğün gibi durumlarda planlarını baktıkları kişiye göre yapıyor. Biz de hiç bir ücret almadan özürlüye bir ay boyunca geçici olarak bakabiliyoruz” diye konuştu..

 

 

5 ÇOCUK EVİ 

 

Sunumunda iyi haberler veren Kadıoğlu, ilimizde 3 tanesi MİKADER, 2 tanesi de SHÇEK olmak üzere beş tane daha çocuk evi yapılacağını söyledi. Kadıoğlu, “İlimizde dört tane çocuk evi var ama bunlar resmi tabela ile gösterilmez. Kiralama usulüyle tutulan evlerde kalıyorlar. Kontrol etme nedeniyle hepsi merkezdeki evde kalıyorlar. Çocuk evi konusunda Gebze'den talep var ancak arsa sıkıntısı çekiyoruz” şeklinde konuştu. 

 

 

 

91 MİLYON TL 

 

 

Mal ve hizmet alım giderleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2007-2010 yılları arasında ilimize 26 milyon TL girdi yapıldığını söyleyen Kadıoğlu, “2011 yılı içerisinde yine 31 milyon TL kaynak gönderildi. Bu zamanda kadar 91 milyon TL, ilimize bakıma muhtaç insanların ve bakıcıların tüm harcamalarını karşılamak üzere geldi” açıklamasında bulundu. 

 

 

 

DAİRE BÜTÇELERİ

 

Gider bütçesinin daire başkanlıkları düzeyindeki ayrı ayrı toplamları da mecliste tek tek oylanarak kabul edildi. Afet Kordinasyon Daire Başkanlığı'na 1 milyon 815 bin TL, İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı'na 29 milyon 35 bin TL, İdari İşler Daire Başkanlığı'na 16 milyon 116 bin TL, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı'na 5 milyon 152 bin TL ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı'na 6 milyon 676 bin  TL ayrıldı. Bunların toplamı 58 milyon 794 bin TL oldu.

 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.