1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. İktidar yine kendisiyle çelişti
İktidar yine kendisiyle çelişti

İktidar yine kendisiyle çelişti

Yeniden refah partisi çayırova ilçe teşkilatı ekonomik işler birim başkanı Resul AÇIKGÖZ, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

A+A-

Yeniden refah partisi çayırova ilçe teşkilatı ekonomik işler birim başkanı Resul AÇIKGÖZ, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kapatılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

AÇIKGÖZ, kamuoyunun bildiği üzere İstanbul Şehir Üniversitesi 2010 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açılmıştı ve şaşırmadık ki iktidar yine kendisiyle çelişerek kendi iradesiyle açmış olduğu üniversiteyi 10 yıl sonra tekrardan kendi iradesi ile kapatmış oldu.
Kuruluşunda 28 şubat sürecinde üniversitelerde yaşanan inanç, fikir ve düşünce kısıtlamalarının önüne geçeceğini söyleyenler, bugün kuruluşundan bu yana İstanbul Şehir Üniversitesi kendi garantör üniversitesi olan Marmara Üniversitesi’ de dahil olmak üzere ülkemizin köklü ve güzide birçok üniversitesinin kalitesine kısa sürede yetişmiş ve mezunlarının yüksek lisans-doktora çalışmaları için girdiği sınavlarda gösterdikleri başarılar ile ülkemizin en başarılı ve en çok tercih edilen üniversiteleri arasına girmiştir.

Ne yazık ki İstanbul Şehir Üniversitesinin gösterdiği başarıları, akademisyenlerinin üniversitenin kapatılmaması yönündeki çağrıları ve öğrencilerinin tercih ettiğimiz okuldan mezun olmak istiyoruz yönündeki istekleri dikkate alınmamış ve 21. yüzyılda bir üniversite siyasi çekişmelere alet edilerek kapatılmıştır.
Maalesef ki yine kuruluş ilkelerinin dışına çıkan iktidar, bilimin ve hür düşüncenin merkezi olması gereken eğitim kurumlarını ideolojik çerçevenin içinde tutmuş ve bu adımla Türkiye, bir kurumsal yapısını daha kaybetmiş ve zarara uğrayan ülkemiz olmuştur.

28 şubat sürecinin mağduru biz milli görüşçüler, yeniden refah partisi iktidarında, eğitimi ideolojik çerçevenin dışında tutarak geçmişte olduğu gibi bilimsel ve ülke yararına yapılan tüm çalışmalarda siyasi ve ideolojik yaklaşımlarda bulunmayacak ve milletimizin tüm kesimlerine aynı hassasiyetle hizmet edeceğiz. Yeniden refah partisi iktidarında üniversiteleri olması gerektiği gibi bilimin ve hür düşüncenin merkezi olacak şekilde yeniden dizayn edeceğiz ve öğrenci dostu bir yaklaşım ile geleceğimiz olan gençlere hak ettikleri eğitimi sunacağız.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.